m NIEUWS DANKBETUIGINGEN 13 Idee 493 Pneumatische ram voor stoppings in de dokken. Het idee is moeilijk uitvoerbaar. Geen premie. Idee 495 Speermaat van een mesje voorzien voor het uitsnijden van rubber pakkingringen, diam. 800 tot 1000 mm. Pakkingsnijders zijn reeds jarenlang in di verse afmetingen in onze magazijnen verkrijg baar. Geen premie. Idee 496 Galvaniseren van klemmen en spieën van sta len stellingen in verband met roestvorming. Het afkeuren in verband met roestvorming komt zelden of nooit voor. Geen premie. Idee 497 Buigen van diverse profielen op de wals. door middel van het aanbrengen van diverse ringen. De voorgestelde losse ringen bieden geen af doende oplossing Het gewenste resultaat is alleen te bereiken door het toepassen van speciale walsrollen. Geen premie. Hiermede betuig ik aan allen, die de dag van mijn veertig-jarig jubileum door hun belang stelling en prachtige cadeaus tot een onver getelijke hebben gemaakt, mijn hartelijke dank. A. M. A. GOMMERS. Ondergetekende betuigt hiermede, ook na mens zijn vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan Directie, bazen en collega's afd. Vaartuigen, voor de cadeaus onder couvert en de belangstelling bij zijn 40-jarig jubi leum. J. KRIJGER. Mede namens mijn vrouw, betuig ik mijn har telijke dank aan Directie, bazen en collega's voor het cadeau onder couvert, het prachtige horloge en de belangstelling bij mijn 40-jarig jubileum. P. VISSER. Hiermede betuig ik, ook namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan Directie, chefs, ba zen en collega's voor de cadeaus en de be langstelling, ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. H. MEERMAN. Hiermede betuigt ondergetekende, mede na mens zijn vrouw, zijn hartelijke dank aan Di rectie, bazen en collega's voor de betoonde belangstelling bij zijn 25-jarig jubileum. W. ROODENBURG. Mede namens mijn vrouw, mijn hartelijke dank aan Directie, Hoofdbestuur Personeels vereniging en allen, die bij mijn jubileum op 17 maart j.l. van hun belangstelling blijk gaven, voor de prachtige cadeaus. H. VERSLUIS. Langs deze weg betuigt ondergetekende, mede namens zijn vrouw, zijn welgemeende dank aan Directie, superieuren en collega's voor de hartelijke woorden, het cadeau onder cou vert, de fraaie bloemen en de blijken van be langstelling bij zijn 25-jarig jubileum. A. v. d. WULP. HET STEKKEN VAN KAMERPLANTEN IN DE HUISKAMER Het stekken in de buiskamer geeft altijd nog al wat moeilijkheden, maar de technische ontwikkeling heeft een nieuwe stof gebracht, welke bij U allen welbekend is en wel „plastic". Met behulp van plastic kunnen we nu een stekkasje maken. Daarvoor hebben wei nodig een bloempot van pl.m. 18 cm, ge galvaniseerd draad 2 nun dik, plastic van 0.05 mm dik, zand en turfmolm. De bloempot goed schoonmaken en een half uur in water laten staan totdat hij door en door nat is. De pot wordt dan gevuld met gelijke boeveelheid zand en vochtige turf molm. De stekken worden 1 cm vanaf de pot- rand in de rondte gezet, twee stukjes draad van 80 cm worden U-vormig gebogen en haaks op elkaar gezet in de pot. Nu de stek ken flink natgieten en de plastic hoes er over schuiven; deze wordt goed dicht gebon den om vochtverlies te voorkomen. Zijn we zo ver dan is ons miniatuur kweekkasje klaar en rest ons de verdere verzorging. We plaat sen de pot op de vensterbank waar deze veel licht krijgt, maar geen directe zon. Na 14 dagen maken we de boes open en worden de stekken licht besproeid. We laten de hoes een uur open om uit te luchten. Bij de vol gende controle, weer na 14 dagen, lichten we er een paar stekken uit. Hebben deze flinke wortels, dan worden alle stekken in een pot met gezeefde bladaarde en zand gezet en gaan weer een week in de hoes. Daarna gaan we langzaamaan de hoes open zetten, zodat de stekken na 14 dagen geheel vrij in de ka mer staan. Daarna zetten we de stekken in kleine potjes en behandelen ze net zo als Uw kamerplanten. C. L. Tuin TIPS.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 15