r OFFICIËLE MEDEDELINGEN INHOUD J DOK 7 Aprilnummer 1956 Officiële Mededelingen - Sociale Rubriek. Hetgeen in de Onderne mingsraad besproken werd omslag pug. 2 en binnenwerkpag. 3 Dok 7 officieus in gebruik ge steld Kapitein P. B. de Lange van de Almkerkheeft de primeur pag. 1 Voeding (l)pag. 2 Opleiding pag. 3 Wettelijke aansprakelijkheid pag. 3 Hoe komt een wet tot stand? Een stuk geschiedenis en een bezoek aan de Tweede Kamer pag. 4 Voorjaar (foto)pag. 5 Veiligheid Victor Veiligheid zei: pag. 8 Spaar je rugpag. 8 Huisverlichting vroeger en nu (I)pag. 9 In Memoriampag. 10 Personalia pag. 10 Willy Wilton-Fondspag. 10 Ideeënbus pag. 10 De familie Schaap (foto) pag. 11 Dankbetuigingenpag. 13 Tuin-Tips pag. 13 Simpelheden pag. 14 Het eerste schippag. 14 Een woord van dank pag. 14 Vereniging W.F. Afdeling Klaverjaspag. 14 Afdeling Schakenpag. 15 Afdeling Zwemmenpag. 15 Weet jij waar ze 'tover hebben? tekeningpag. 16 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Gedichtomslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber I Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken SOCIALE RUBRIEK HETGEEN IN DE ONDERNEMINGSRAAD BESPROKEN WERD Op 9 april jl. was de voltallige Ondernemingsraad onder voorzitterschap van de heer Ir B. Wilton bijeen, voornamelijk in verband met de per 2 april jl. ingegane herziene loonschalen van de Collec tieve Arbeidsovereenkomst in de Metaalindustrie en de 3 %-uitkering over 1955. Nadat de notulen van de vorige vergadering wa ren goedgekeurd, deelde de heer Wilton met be trekking tot de 3 %-uitkering o.a. mede, dat deze zou worden verstrekt aan de werknemers, die op 1 april 1956 in dienst van de onderneming waren en wel als volgt: 1. voor zover zij in 1955 het gehele jaar in dienst van de onderneming waren, 3 van het jaar loon; 2. voor zover zij in 1955 slechts een gedeelte van het jaar in dienst van de onderneming waren, een daarmede overeenkomend gedeelte van 3 van het jaarloon. In deze 3 %-uitkering is een deel van de over 1955 uit te keren winstdeling als voorschot opgenomen en dit voorschot zal bij de uitbetaling van de winst uitkering worden ingehouden. De grootte van dit voorschot is gelijk aan liet bedrag, resp. het per centage, waarmede de winstuitkering over 1955 die over het jaar 1954 overtreft. Voor beambten, bazen en onderbazen een uitkering van 3 op het verdiend totaal van maandsalaris sen, incl. 13e maand, verminderd met de daarin opgenomen vacantietoeslag. Wat de per 2 april jl. herziene loonschalen betreft, diene, dat deze bet volgende inhouden: a. de leeftijden van Rubriek A (volwassenen) zijn teruggebracht tot 25, 24, 23 jaar voor de vak groepen I, II en III. b. alle lonen van Rubriek A, derhalve persoonlijk minimum en minimum gemiddelde, alsmede maximum gemiddelden, zijn verhoogd met 6 en vervolgens naar beneden afgerond. c. de aldus verkregen cijfers zijn verhoogd met 1 cent, zijnde de gemiddelde compensatie voor het voor werknemers en werkgevers gelijkma ken van het premie-aandeel Ziektewet. Hier mede is deze gelijkmaking van het premie-aan deel om administratieve redenen dus reeds in (Vervolg op pag. 3) Foto van de maand:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2