V.J 3 NIEUWS SOCIALE RUBRIEK (Vervolg) de lonen verrekend, alhoewel de verhoog de inhouding van het werknemersdeel van de premie vermoedelijk eerst per 1 juli a.s. zal ingaan. De premie voor de Ziektewet zal dus bin nenkort voor alle werknemers worden ver hoogd. d. van de aldus verkregen persoonlijk mini mum en minimum gemiddelde lonen Ru briek A zijn voorts de loonschalen voor de jeugdigen afgeleid overeenkomstig de daarvoor overeengekomen percentages. De vaste weeklonen zijn zodanig herzien, dat naast de 6 verhoging in de nieuwe weeklo nen ook de cent ter compensatie van de a.s. verhoging van de Ziektewetpremie, is verdis conteerd. Inzake de Winstdeling 1955 bracht de heer Wilton naar voren, dat behoudens goedkeu ring van het jaarverslag door de vergadering van aandeelhouders, de uitkering zou zijn ge baseerd op een dividend van 14 Op de uitkering aan het personeel zal in verband met de extra uitkering van 3 over 1955 in mindering worden gebracht het bedrag, dat de winstuitkering 1955 de over 1954 gedane winstdeling, overtreft. Na enige discussie hechtte de Onderne mingsraad zijn goedkeuring aan de indertijd in samenwerking met de kernen opgestelde Reglementen Ondernemingsraad en Afde- lings- resp. Groepscommissies. Op verzoek van de Vakorganisaties moest de datum van indienen van candidaten voor de Afdelings- resp. Groepscommissies enige tijd worden uitgesteld, waarmede de leden van de Ondernemingsraad zich konden verenigen. Nadat t.z.t. de nieuwe Afdelings- resp. Groeps commissies gekozen zullen zijn, zal de On dernemingsraad de samenstelling van de di verse commissies resp. fondsen in het bedrijf, waarin het personeel vertegenwoordigd is, opnieuw bekijken. 1 ot zolang zullen de huidige vertegenwoor digers in ieder geval zitting houden. Bij de rondvraag kwamen diverse punten naar voren, welke t.z.t. nog ter sprake zullen komen. o OPLEIDING In augustus 1955 werd, zoals velen bekend, begonnen met de opleiding van 12 calculators voor de Machinefabrieken, zowel voor mecha nisch- als voor bankwerk. Deze cursus stond onder leiding van het Raadgevend Bureau Ir. B. W. Berenschot, met name van de Heren WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID De Directie brengt onder de aandacht van het personeel, dat het in verband met de bepalingen omtrent wettelijke aansprakelijkheid van de werkgever niet toegestaan is zich voor dienstge bruik van eigen motorvoertuigen (auto mobiel, motorfiets, bromfiets, scooter e.d.) te bedienen, tenzij dit uitdrukke lijk met de werknemer is overeengeko men en voor verzekering wordt zorg gedragen. Als dienstgebruik worden niet be schouwd de ritten van huis naar het werk en omgekeerd. April 1956 De Directie v. d. Scheer en Koeman en namens Wilton- Fijenoord van de heer van Meggelen. Op vrijdag 16 maart 1956 werd de cur sisten een examen afgenomen door een com missie bestaande uit de heren: de Kruijk, Skala, Klein, Koppe en van Houwelingen, waarna op zaterdag 17 maart 1956 de offi ciële sluiting plaats vond. Hierbij waren aanwezig: de heer Mattem na mens de directie; chefs, bazen, calculators en afgevaardigden van het fabriekspersoneel. Na opening door de heer van Meggelen werd het woord gevoerd door de heer v. d. Scheer van het R.B.B. Spreker gaf een samenvatting van het ver loop van de cursus en memoreerde hoe na ettelijke voorbesprekingen het besluit tot deze opleiding werd genomen, waarna uit het personeel van de machinefabriek, na zorgvul dige selectie, de cursisten werden gekozen. Hierna werd aan de hand van verschillende voorbeelden aangetoond wat tijdens de op leiding werd behandeld. Hierbij bleek duidelijk, dat naast de nodige theoretische kennis, bijzonder veel aandacht werd besteed aan het praktische gedeelte, waarbij veel medewerking nodig was van chefs, bazen, voorlieden en fabrieksperso neel, welke door allen in ruime mate werd gegeven. Spreker verzocht aan de aanwezigen de dank hiervoor over te brengen. Door de heer van Meggelen werd een beeld gegeven van de nabije toekomst van deze nieuwe calculatie. Speciaal zal veel aandacht worden besteed aan de nazorg. De heer Mattern merkte op, dat hij in zekere mate jaloers op de cursisten was, omdat hij het gevoel kreeg op dit gebied achter te ra ken. Spreker ging daarna over tot het uit reiken van de getuigschriften waarbij hij de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 5