CULTURELE KAMPDAGEN 1956 NIEUWS 16 ook als men door de goede opvoering en uit beelding dit stuk gaat méébeleven. De rolverdeling was als volgt: Martha Isabel - Riny Blaaser Grootmoeder Minny van Ollefen Genoveva - Bep Mouton Delena - Marijke Jonker Felisa Marijke Jonker (d) Mauricio - Jos Manche Grootvader - Jan Kelly De Ander - Gerard Heystee Professor - Ben Heuer Goochelaar - Jos Manche (d) Jager - Deef Goubits Dief - Rudi West De tweede bijeenkomst werd namens de Direc tie geopend door de chef Sociale Zaken, de beer C. Keyzer, die o.a. de mededeling inzake de boottocht voor deze groep herhaalde. In de pauze werden de gebruikelijke schou- derklappen weer niet karig uitgedeeld als Jan, Dirk ontmoette of Willem weer zag. Het was weer „ouwe jongens". De bekende gezel lige sfeer van dit soort bijeenkomsten kon men deze middag weer constateren. Na afloop sprak de heer J. W. Weber, als secretaris van de Ondernemingsraad een kort en krachtig dankwoord o.m. aan het adres van het „Amstel Toneel". Spreker was er van overtuigd, dat dit levensechte stuk voor oude ren zeker iets had te zeggen. Hij onderstreepte zijn hartelijke woorden door de dames-artisten bonbons aan te bie den. G. Jaarlijks worden de extra vakantiedagen van de jongeren uit ons bedrijf, de Culturele Da gen, georganiseerd. Na een proefneming met enkele kleinere groe pen in het vorige jaar werd voor dit jaar be sloten deze dagen te houden in de vorm van kampdagen in „De Schaapskooi" van het va kantie-centrum Heidebad te Epe. In de Schaapskooi zou gegeten en geslapen worden etc., kortom dat was dus ons „hoofdkwartier" gedurende die week. Een gedeelte van de groep jongens van de school werd in een tentenkamp onderge bracht, wegens de beperkte ruimte in de Schaapskooi. Voor de jongens en de school- staf zouden zulke dagen weer een nieuwe er varing betekenen. Je maakt er elkaar immers heel anders mee. Natuurlijk werd het met zo'n groep voor de leiding en de jongens niet gemakkelijker en u kunt zich voorstellen dat er heel wat georganiseerd en overlegd moest worden, voordat alles in kannen en kruiken was. Een dergelijke onderneming moest ter dege voorbereid worden. Zo trokken wij maandagmorgen 28 mei met 160 jongens en 20 man leiding via Rotterdam- Utrecht - Het Barneveldse eier-restaurant, waar we gelukkig even in de open lucht kon den vertoeven - naar Epe. Het weer: Prima. Het programma dat opgesteld was voor die dagen, was zo afwisselend mogelijk gehouden, zodat iedereen enigszins aan bod zou kunnen komen. Het spreekt vanzelf dat je het nooit iedereen naar de zin kunt maken en dat, wat de één wel interesseert, de ander „pet" vindt en an dersom. De maandagmiddag werd besteed aan sport en spel, het was een soort olympische middag waar allerlei verschillende activiteiten verricht moesten worden: Volley-bal, voetbal, kracht en behendigheid, hindemisbaan, athletiek, enzovoort, waarbij het vooral om de samen werking van de diverse teams ging. De jon-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 18