NIEUWS 24 Schaken: De denksport bij uitnemendheid. Daar het einde van de wedstrijd nabij was, konden wij de heer G. Hamerslag (voorzitter W.F.-schaak- club) met enige moeite uit een vriendschappe lijk partijtje „loswerken". Deze vond het ge schenk, dat hij had ontvangen van de Amster damse schakers geweldig. Dit was zeker de oorzaak van winst voor W.F.de prachtig in koper uitgevoerde koning inspireerde de thuisclub om steeds de koning op het bord te beschermen tot het uiterste. De voorzitter van de schaakclub N.D.S.M., de heer A. Kooy, voelde zich min of meer geluk kig, omdat ook in deze prettige wedstrijd een aloude traditie was gehandhaafd: niet winnen van W.F. Winnen was nog nooit voorgekomen en opgewekt vroeg hij zich af, waarom het dan nu anders zou moeten zijn. Gefeliciteerd met zulke tegenstanders, W.F.Nooit de moed ver liezen en altijd even opgewekt blijven lijkt ons een prachtige schaak- en levensregel. Boot- en bustocht. Daar slechts enkele Amsterdamse dames wa ren ingeschakeld bij de wedstrijden, ging het grootste gedeelte om 2 uur naar Rotterdam om met een Spidoboot een tocht door de ha vens te maken. Uit diverse uitlatingen van deelneemsters blijkt, dat ook dit onderdeel een succes is geworden. Vooral de duidelijke explicatie door de kapitein van de boot werd bijzonder op prijs gesteld. De heer Uyterlinden, die namens het hoofdbe stuur de tocht meemaakte, vertelde ons nog enige bijzonderheden. Ook al was er dan vol gens de dames maar één Amsterdam (wat we trouwens nog moeten bestrijden) de „Amster damsen" hadden lof voor Rotterdam. De bustocht, o.m. door de Kralingerhout, on der geleide van de Rotterdamse politie was eveneens een succes en bracht bijna vanwege de lengte het programma in de war. Gezamenlijke broodmaaltijd. In de prettige kantine Dokkantoor Oost was te pl.m. 6 uur het gehele gezelschap weder om bijeen om de vermoeienissen te vergeten en krachten op te doen voor de slotvoorstel- ling in Odéon. Een korte toespraak van de heer Keyzer en dan begon de gezamenlijke aanval op de keurig gedekte en goedvoorziene tafels. Dank zij de strategisch juist opgestelde gele deren leden de tegenstanders - brood, beleg, koffie en fruit - enorme verliezen. Dit was ook uiteindelijk de bedoeling en precies 7 uur vertrokken 12 bussen gevuld met gevulde gas ten naar Rotterdam. In één der bussen had men al spoedig ont dekt, dat er van politiegeleide in Rotterdam geen sprake was, terwijl in 1955 de 9 bussen aan de Amsterdamse grens wèl werden ont vangen door de Amsterdamse motorbrigade. De Amsterdammers losten deze kwestie op door te zeggen: „Ze vertrouwen jullie zeker niet in Amsterdam". De Rotterdammers meenden echter, dat in een stad met zulke brede straten geleide abso luut niet nodig is Toen men het over een en ander eens was bereikte men als goede vrienden en vriendin nen de brede Gouvernestraat. Odéon Aan het slot van een geslaagde middag heeft een uitgebreid cabaretprogramma de gasten en genodigden een prettige avond gebracht. De heer C. Keyzer kondigde - iets later dan het programma aangaf - aan, dat de heer ir. B. Wilton een korte toespraak zou houden. Inmiddels heette hij deze en ook de heer C. J. A. van Daalen en hun dames van harte welkom. Ir. B. Wilton, ook sprekende namens zijn col lega-directeuren, noemde de 9e juni een mijl paal in de geschiedenis van de W.F.-perso- neelsvereniging. Het was hem bij zijn rondrit langs de diverse sportgebeurtenissen opgeval len, dat - waar hij ook kwam - er een prettige en opgewekte stemming heerste en dat er spor tief en met enthousiasme was gestreden. Niet alleen was er dus sprake van samenwerking op technisch gebied tussen grote bedrijven, ook op het terrein van ontspanning be staat zulk een samenwerking en dit is bijzon der prettig. Dan feliciteerde spreker het hoofd bestuur van de jubilerende W.F.-vereniging met haar 17-tal onderafdelingen en meer dan 3000 leden - en bracht hulde aan de afdelings besturen voor het vele en nuttige werk in de vereniging. De band tussen het personeel on derling, ook buiten het werk, is nog altijd één van de nuttige doelstellingen ener personeels vereniging. Daarna was het woord aan de artisten, die werden ingeleid door Mr. Doodle. De bijzon der afwisselende nummers werden in vlot tempo afgewerkt en het telkens opdaverende applaus bewees wel, dat de gasten zich amu seerden. Het programma vermeldde: 1. Opening. 2. Mr. Doodle komt even kennismaken. 3. The Cavelli's, accordeon-show. 4. Het Rivers Trio, acrobatiek in optima- forma. 5. Liesbeth Lunow en Fons Dankaart met operettemelodieën. 6. The Movers, mens of pop?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 26