NIEUWS 4 Van links naar rechts en van boven naar beneden: Sloepcontróle Diepgang opnemen Hoge- en lagedruk tur bines Stuurhut bij volle kracht vooruit Het log Machinekamer achterin De loopbrug Mr. H. Hofmann en Mr. Story - Turen naar spookgezichten. (Foto's van A. L. Beuk man) tocht. De Directie van de N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Maatschappij te 's-Graven- hage trad hierbij op als gastvrouwe. Op keu rige wijze werden de gasten ontvangen en aan ieder werd een deelnemerslijst ter hand ge steld, alsmede een sloepindeling „in geval van". Reeds vóór het vertrek om half tien werd het gebruikelijke kopje koffie geserveerd aan de plm. 150 gasten, die zich her en der aan boord verspreid ophielden. De pers was ruim vertegenwoordigd en al vroeg draaide de persconferentie in de Officierenmessroom op volle toeren. Het is, dunkt ons, een nogal delicate kwestie om een schip van 32.000 ton veilig uit de ha ven naar de rivier te brengen, maar de sleep boten deden hun werk, alsof er niets aan de hand was. Tijdens de tocht op de Nieuwe Waterweg heerste er reeds een prettige stemming. Bij het naderen van de pieren aan de Hoek kwam er wat meer spanning, want de officiële over dracht en indienststelling was zó „getimed", dat dit even buitengaats zou geschieden. Als plaats voor deze overdracht was het sloepen- dek gekozen, waar ook de koude buffetten waren opgesteld. Nadat de gasten zich op het achterste deel van het sloependek hadden verzameld droeg onze Directeur Ir. B. Wilton het schip over aan de rederij, onder dankzegging voor de prettige medewerking, die wij hadden onder vonden van het Bouwtoezicht, A.B.S., Scheep vaartinspectie, Stoomwezen, onderaannemers en alle WF-medewerkers, die bij de bouw van deze supertanker waren betrokken. Namens de Directie van de N.P.T.M. aan vaardde Mr. H. Smits dit fraaie schip, dat beschouwd kan worden als een aanwinst voor de „Caltex"-vloot, waarop men terecht trots kan zijn. Na zijn toespraak, waarin Mr. Smits memoreerde aan de opdracht voor nog twee van dergelijke supertankers, droeg hij als re der het commando van de „Caltex Rotter dam" in vol vertrouwen op aan de gezagvoer der A. Bijl, voor wie, naar hij zeker wist, het een grote eer moet zijn dit schip als kapitein te varen. Onder het heffen van een glas champagne werden gelukwensen geuit, waar na men zich ongedwongen in groepjes ver zamelde voor gesprekken en gesprekjes, die alle betrekking hadden op deze nieuwe aan winst. Intussen was de tijd voor de lunch aan gebroken, welke „voor elck wat wils" bood. Er werd een goed gebruik gemaakt van koude vleessoorten, vis en gevogelte, waarbij de zee zich netjes gedroeg, zodat men ook werkelijk genoot. Na de koffie verspreidde men zich langza merhand weder over het gehele schip, om de binnenkomst te Hoek van Holland gade te slaan. Weliswaar had er de gehele middag een be hoorlijk zuidwester briesje gestaan, maar de zon maakte er toch een feest van. Ons wachtte nog een verrassing: toen wij nl. langs de Caltex-installatie voeren en daar als groet fluitsignalen gaven, zagen wij dat men de zaak keurig had gepavoiseerd en aan be langstelling aan de kant ontbrak het evenmin. Om ongeveer 5 uur waren wij weer terug en namen afscheid van onze gastheren, die kun nen terugzien op een perfect georganiseerde tocht op de grootste tanker onder Nederland se vlag. Wij wensen hen van harte geluk met dit mooie schip.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 6