(jj|) NIEUWS Het weer werkte mee, zodat de ophouw voor spoedig verliep. De keuken en de rijwielstal ling werden opgetrokken, een wasplaats in elkaar getimmerd, een materiaaltentje opge zet, de grote leiderstent werd met vereende krachten versjouwd en bij de vlaggemast weer „neergepoot", de tenten ingeruimd de opbouw was in volle gang, het was één en al bedrijvigheid. Vele handen maken licht werk, dus kon al vrij spoedig het kamp rond de vlaggemast worden geopend. En zo begon het spel, dat ons 10 dagen in z'n ban gevangen zou houden; 10 lange dagen, die toch - omdat we zo intens bezig waren - omvlogen. Een opsomming te geven van wat er in dit kamp allemaal gebeurd is, zou te ver voeren. Wij kunnen 11 vertellen over de „ups", maar ook over de „downs", die wij gekend hebben; van de plezierige en leerzame gesprekken, die wij met elkaar hadden, maar ook - hoe som migen op „hun kop" kregen, omdat zij zich niet aan de regels van het spel hielden; van de transpiratie, die sommige tochten ons kostten, maar ook hoe een plensbui tijdens de voetbalwedstrijd tegen Heidebad tot op onze huid doordrong, zo, dat er na afloop in de stromende regen spontaan een nummertje gekleed zwemmen werd weggegeven om de sporen van de strijd weg te spoelen. Wij verha len u van twee tafeltennisspelers, die buiten in de regen hun strijd streden en op de vraag „Gaan jullie mee wandelen" reageerden met „We zullen gek zijn, denkt u dat we ons nat laten regenen"! Wij zouden u de „Tour de Renderklippen" kunnen beschrijven, waar op een heuvelachtig terrein de hele troep ach ter elkaar over de heuvels raasde. Het was een fraai gezicht die hele kleurige en fleurige stoet met het oog te volgen van het hoogste punt af in die prachtige omgeving. Verder waren er de uitstapjes naar Elburg, naar kas teel „De Cannenburgh", de forellen-kwekerij, de opdracht-fietstocht kris kras óver de Ve- luwe, het bankroverspel, de bezoeken aan maar genoeg hierover. Want de sfeer, de kameraadschap, de omgang van de jongens onder elkaar en met de lei ding, juist die dingen, die zo moeilijk con creet te beschrijven zijn, maken tezamen het doel van dit spel uit en zij bepalen het ant woord op de vraag: „hoe was nu het kamp?" Zo kwam de 4e juli, de dag waarop de kaïnp- vlaggen niet meer wapperden: het spel was weer ten einde. Voldaan, maar min of meer „afgeknoedeld" gingen wij de bus weer in, die ons in één ruk terug bracht naar onze oude, vertrouwde omgeving; naar onze eigen stad, ons huis, ons werk. „En", zult u vragen, „hoe was nu het kamp?" Wel, daarop antwoordt één van de deelne mers, Koos Gerrets: „Eindelijk, de dag van het vertrek is aange broken. Het is ongeveer half acht in de mor gen en bij de Bedrijfsschool staan al enige jongens te popelen van ongeduld! Wij waren nauwelijks vertrokken of de tongen kwamen los. Er werden vrolijke liedjes gezongen en het nodige gelachen. Tot de bus met een korte 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 14