OFFICIËLE MEDEDELINGEN WILLY WILTON-FONDS NIEUWS 16 tekende: „Zo, nu ben ik overal af; alles is vergeven en vergeten". Het is echter alleen maar een aanwijzing voor het Gereedschap- magazijn, dat de aangifte van vermoedelijke ontvreemding inderdaad heeft plaatsgehad. Jansen begeeft zich nu naar dit magazijn, wappert met zijn gestempelde bonnetje en vertelt op verzoek van de magazijnbaas nog éénmaal zijn verhaaL, dat hij nu al aardig uit het hoofd kent. Hij raffelt het vlug af, want het is intussen al tamelijk laat geworden, maar hij moet toch nog enkele vaderlijke raadgevingen en vermaningen aanhoren, voor dat hij een andere verstelbare sleutel mee krijgt. Voorlopig kan Jansen nu weer aan 't werk. U ziet deze weg is lang en tijdrovend en verre van prettig voor Jansen. Daarom is besloten dit voortaan antlers te doen. Jansen kan in het vervolg rechtstreeks naar het Gereedschapmagazijn. Daar worden de nodige gegevens verzameld en genoteerd en door Jansen ondertekend. Dus niet weer eerst naar de baas, ook niet weer naar de afdeling Beveiliging. Het Gereedschapmagazijn zorgt er wel voor, dat deze op de hoogte worden gesteld. Deze regeling gaat in op maandag, 3 septem ber a.s. en geldt voor alle afdelingen, zowel in Schiedam, als op de werf Westkousdijk en in de Gieterij. Wij hopen dat het niet vaak zal voorkomen, maar het hangt af van de collega's van Jan sen (en van Jansen zelf ook wel een beetje.) SI. o In verband met het bovenstaande wordt, wel licht ten overvloede, nog eens gewezen op art. 8 van het Fabrieksreglement, dat luidt: Aansprakelijkheid wegens schade of verlies. De werknemer is aansprakelijk voor door zijn schuld of nalatigheid veroorzaakte schade aan roerende of onroerende zaken, behorende aan de onderneming of door derden aan de onder neming toevertrouwd. Ten aanzien van het verloren gaan of bescha digen van aan hem toevertrouwde voorwer pen of van machinerieën met welker bedie ning hij is belast, is de werknemer aanspra kelijk, tenzij hij aantoont, dat het verlies of de schade buiten zijn schuld is ontstaan. In dien het verlies of de schade aan de in het vorige lid bedoelde voorwerpen of machine rieën is veroorzaakt door een derde, blijft de werknemer aansprakelijk, tenzij hij aantoont, dat de derde die voorwerpen buiten zijn mede weten of in opdracht of met goedkeuring van een chef in zijn bezit heeft gekregen of de bediening der machinerieën door de derde buiten medeweten van de werknemer of in opdracht of met goedkeuring van een chef is geschied. In de bovengenoemde gevallen is de werkge ver gerechtigd het bedrag der door hem gele den - naar redelijkheid vastgestelde - schade op het loon in te houden. Sociale Rubriek ln verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is per 28-7-1956 eer vol ontslag verleend aan: B. van Westreenen ijzerwerker P. H. den Besten ijzerwerker J. de Heer klinker J. L. Hartveld scheepsbeschieter C. den Ridder scheepsbeschieter B. Vrauwdeunt scheepmaker N. C. v. d. Klaauw scheepmaker M. Haddeman verver-schilder M. Koogje schilder C. E. van Vliet bankw. sjouwer F. A. van Dam ijzerw. bankw. J. v. d. Gaag bikker C. Zwager gieterijsjouwer J. J. v. d. Keur magazijnknecht W. de Zeeuw plaatwerker F. Klip bankwerker W. de Kruif ass. kleedlokaal H. M. van Lith ass. kleedlokaal J. Stuivenberg le sjouwer J. de Vos magazijnknecht J. van Lievenoogen expeditieknecht L. Kleingeld draaier C. A. de Grauw mach. hoorder B. van Krimpen draaier J. Ommering le sjouwer H. Termaten poetser H. D. de Groot gereedschapsuitgever K. v. d. Schaft gereedschapsuitgever en per 13 - 8 - 1956 aan: P. Monjé ketelmaker o AANSTELLING ALS ASSISTENT- BEDRIJFSLEIDER REP. SCHEEPSBOUW. Met ingang van 1 september 1956: B. SIERTSEMA. Met ingang van 1 oktober 1956: J. KEMINK. Ontvangen: j 502,85 Centraal magazijn 189,10 Machinefabriek 39,95 Gieterij 365,van de Werf Rotterdam voor ver koop van oud materiaal in de perio de van 8 mei 1956 t/m 16 juli 1956.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16