VERENIGING W.F. AFDELING VOETBAL AFDELING O. en A. flj§) NIEUWS 18 liefdeloos, wat is er dan van het kind, vooral later, te verwachten? In toorn de boel stuk gooien en slaan, takken en bloemen afbreken, op de nagels bijten, dat zijn uitingen van een vijandige ik-gij-verbouding, erfenissen van de opvoeding in veel gevallen. Het duidt op mis moedigheid, op verzet. Men kent deze mensen in het bedrijf ook, zij kunnen soms zo opzettelijk iets vernielen, ge reedschappen en andere materialen. Aan alle opvoedingsmoeilijkheden, aan de meeste nerveuse ziekten ligt een storing van de ik-gij-verhouding ten grondslag. In alle complexen zien wij conflicten met de ge meenschap. Een mens met innige verbonden heid en warm gemeenschapsgevoel is haast nooit nerveus. Het niet in staat zijn tot echte gemeenschap is in wezen een angst voor de gemeenschap. De nerveuze zegt wel dat hij gemeenschapsmens wil zijn, maar hij stelt zijn voorwaarden, worden die echter niet aan vaard dan houdt hij op gemeenschapsmens te zijn, soms zelfs zo erg, dat hij vijandig tegen over zijn omgeving is geworden. Als eis voor zelf-handhaving is in de mens echter de drang naar, we zouden haast zeg gen, gemeenschap ingeboren. Alleen in het gij komt de mens tot rust, voelt hij zich geborgen. Maar voor een ander gij moet ons ik ook weer een gij kunnen zijn, dus met andere woorden elkaar dienen in de goede zin van het woord. Is dit niet zo dan leeft de mens van uit het naakte ik, van uit èèn pool, dan klopt het niet met de ik-gij- verhouding. Dan voelt hij zijn bestaan niet beveiligd en vlamt het automatisch signaal van de angst op: Let op gevaar! Angst is wel een van onze slechtste geleiders, vooral om tot veilig werken te komen. Laten wij daarom werken aan ons zelf, om tot een zo gezond mogelijke gemeenschapsverhouding te komen, en daarmede bouwen aan een gro ter, beter begrip voor VEILIG WERKEN, veilig werken, voor de ander en ons gezin Dan kunnen wij met elkaar, ook in moeilijke lijden, bergen werk verzetten. F. S. september 1956 October 1956 november 1956 december 1956 januari 1957 februari 1957 maart 1957 april 1957 mei 1957 Het programma 1956 - 1957, hetwelk inmid dels aan alle leden is uitgereikt, ziet er als volgt uit: Filmavond Toneelavond Voordrachtavond Cabaretavond Cabaretavond Filmavond Toneelavond Muziek-voordraclit O. en A. Allerhande Wij beginnen in september a.s. met de film „Paula", een prachtige en boeiende speelfilm, die tot het hart spreekt. Aangrijpend van be gin tot het einde. In October 1956 opvoering van de klucht „Je moet er niet mee spelen", met medewerking van Eva Janssen, Dogi Rugani, Jetty Cantor, Hetty Berger, Carry Poots, Willem van Cap- pelle, Bert Dijkstra, Frans Somers, Maarten Kapteyn. Zij, die nog geen lid zijn van O. en A. en deze prachtige avonden willen meemaken, kunnen zich alsnog opgeven. De contributie bedraagt 1,per maand, waarvoor men recht heeft op twee toegangs bewijzen per avond. Het Bestuur. Zondag 15 juli jl. togen wij met het eerste elftal naar Krimpen aan de Lek om „Dilet tant" te bekampen in een nederlaagserie. Vol goede moed en met pracht weertje startten we vanaf Plein 1940 te Vlaardingen om 11.30 uur. De voorzitter, de heer Riemeyer, genezen van zijn ziekte, maakte voor het eerst weer een trip met zijn jongens. De eerste teleurstelling kregen wij al gauw te slikken: door vakantie en andere omstandig heden zouden wij met drie invallers de strijd moeten aanvangen (waarop niet gerekend was). De tweede teleurstelling was, dat de autobus niet op het veer kon en wij verplicht waren ca. 20 minuten te lopen. Er werd flink gemop perd, doch hoe dichter we „Dilettant" nader den des te beter werd de stemming en na ge bruik van een kopje koffie kwam de goede stemming bij de wedstrijd nog nieer tot uiting. Zoals reeds gezegd speelde W.F. met drie in vallers en alle respect voor deze drie jon gens. De score werd zelfs geopend door één van hen. Door Wagtendonk, Schell en A. M. Jansen werd de score snel opgevoerd tot 4-0. De ver dediging van W.F. gaf Dilettant geen kans. Na de thee werd door W.F. wat kalmer aan gepakt, hetgeen Dilettant kans gaf wat aan vallen op te zetten, doch Jansen, K. de Kruis

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 18