(jf|) nieuws AFDELING ZWEMMEN met achter hen keeper de Jong hadden afge sproken de nul te verdedigen tot en met, Mat dan ook gelukt is. W.F. scoorde nog tweemaal en zo keerden wij voldaan door een 6-0 overwinning terug. De voorzitter en secretaris hadden intussen Vlaardingen opgebeld en kregen gedaan dat de bus ons over Gouda zou komen halen. Het bleek dat dit geen fabel was, want de bus stond reeds klaar. Op weg naar huis werd onder Gouda nog een pleisterplaats gezocht, waar jong en oud zich nog een uurtje vermaakten. Zo werd een dag, die nogal somber begon, goed door vriendschap en begrip voor elkaar, waarbij nog een bijzondere vermelding voor de invallers op zijn plaats is. Waterpolo. De wedstrijd W.F. - R.Z.C. 3 werd door onze ploeg met 5 - 4 verloren. De wedstrijd had een zeer sportief en spannend verloop. Door fou ten in de verdediging had R.Z.C. al gauw een 2 - 0 voorsprong. Door enige goede schoten van J. Krabbendam, R. Bijloo en C. van Wijn gaarden werd de achterstand weggewerkt tot een 4-2 voorsprong. Hierna beging W.F. de fout slordig te gaan spelen, waardoor R.Z.C. de stand weer gelijk bracht op 4-4. In de laatste minuten werd hard gevochten om de winnende goal. Enige seconden voor het einde twijfelde onze keeper J. Doomeveld voor een tam balletje, dat er toen natuurlijk inging. 5-4. Jammer; een gelijk spel was beter ge weest. De uitwedstrijd tegen Maas 2 werd door ons zevental met 2 - 0 gewonnen. Ook deze wed- strijd verliep sportief. Voor de rust wisten wij een 1-0 voorsprong te behalen door een keihard schot van H. Rosendahl. De keeper raakte de hal nog wel, doch kon hem niet on der controle krijgen. Hierna werd onze ver dediging op de proef gesteld, waarbij J. Door- neveld moeilijke schoten te verwerken kreeg. Hij hield echter stond (gelukkig)Na de rust waren wij voortdurend in de aanval, doordat onze verdedigers de bal opzwommen en zodoende verwarring stichtten in de Maas verdediging. Een goed aangespeelde bal van J. Krabbendam op C. van Wijngaarden gaf de keeper het nakijken. Een keurige hooghal bracht de stand op 2-0. Deze stand werd tot het einde gehandhaafd. W edstrijdzivemmen. Aan de zwemkampioenschappen - nieuwelin gen op de Vijfsluizen te Vlaardingen hebben enige van onze leden deelgenomen. Hierin haalde R. Bijloo de tweede plaats op de 100 m rugslag achter de nieuwe nationale ster J. Jis- koot van Merwede; tijden resp. 1.19,8 en 1.17,6. Zeker geen gek resultaat! In hetzelfde nummer werd C. van Wijngaarden vierde in 1.25,1. Op de 100 m schoolslag dames werd M. de Held vierde in 1.37,8. In hetzelfde num mer voor heren werd J. Doorneveld ook vier de in 1.33,4. Op de 100 m rugslag dames be haalden G. Krikke en W. van Spijkhoven resp. de vijfde en zesde plaats met de tijden 1.37,9 en 1.38,9. Door het koude water werden er geen goede tijden gemaakt. Als vergelijking geef ik u de tijd, die G. Krikke maakte op de klassementsproeven op hetzelfde nummer, n.l. 1.30,6. Het is nu eenmaal zo, als de zomer wil, dan willen de tijden ook wel. De Driekamp Shell-R.E.T. - Wilton. Oorspronkelijk was dit een vijfkamp, doch door terugtrekken van de verenigingen Doek- yard en Unilever werd ditmaal een driekamp gezwommen. Het weer werkte gelukkig mee. Een stralend zonnetje verwarmde het sport complex aan de Vijfsluizen, waar de driekamp werd gehouden. Onze ploeg was dan ook door deze natuurlijke warming-up in prima con ditie. Op bijna alle individuele nummers wisten wij op de eerste plaats beslag te leg gen. Vooral de overwinning van N. van Arn hem op de 50 m vrije slag was verrassend. Er werden nog clubrecords gebroken, wat met groot genoegen door de trainer, de heer Gar- naat, werd geconstateerd. Op de estafette nummers behaalden wij alleen een overwin ning op de 4 x 50 m wisselslag heren. De overige estafettes verloren wij met groot ver schil. Zodoende ging onze voorsprong, be haald op de persoonlijke nummers, aardig verloren. Doch onze concurrent Shell, die ons het dichtst op de hielen zat in de puntentelling, werd in de 5 x 50 m vrije-slag-estafette gedis kwalificeerd. Hierdoor behielden wij onze voorsprong. De wisselbeker ging dus met onze ploeg mee naar huis. Zien wij kans onze esta fetteploegen te versterken, 'dan maken wij goede kans in de komende jaren deze wissel beker definitief in ons bezit te krijgen. Na afloop werd nog een vriendschappelijke p oiowedstrijd gespeeld tussen Shell en W.F Shell won deze met 2-0. Het was van ons zevental een zeer matige wedstrijd. Er werd ®lor'![S gespeeld en de schoten, afgevuurd op de Shellkeeper, waren onzuiver, zodat deze er niet veel moeite mee had. Hieronder vol gen de uitslagen van de driekamp 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 19