INHOUD V. ONDERZEEBOOTJAGER „OVERIJSSEL" A Augustusnummer 1956 Onderzeeboot jager Overijssel omslag pag. 2 Tentoonstelling Schip en Werf te Schiedampag- 1 In Heidebad pag. 8 Drie zonnige dagen in de herfst des levens (foto-montage) pags. 10 en 11 „Varen, varen over de baren''' pag. 12 B.V.K., dat betekent: Bedrijfs- vakantiekamppag. 13 Zoekgeraaktverloren gegaan of vermist gereedschap pag. 15 Officiële Mededelingen Sociale Rubriek Eervol ontslagpag. 16 Aanstelling als ass.-bedrijfsleider Rep. Scheepsbouw pag. 16 Willy Wilton-Fondspag. 16 Veiligheid Veiligheid en angst voor het GIJ pag. 17 In Memoriampag. 17 Vereniging W.F. Afdeling O. en Apag. 18 Afdeling Voetbalpag. 18 Afdeling Zwemmenpag. 19 Jubilarissen van de maandomslag pag. 3 Dankbetuigingen omslag pag. 3 Redactie-commissie C. Keyzer, voorzitter L. Giphart I J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken Naar aanleiding van het feit, dat door de tewater lating van de „Overijssel" de naam van deze pro vincie wederom in de belangstelling is gekomen, volgt hieronder nog een heel aardige anekdote uit die provincie. Het is de gewoonte, dat vele steden (en ook kleine plaatsen) soms de allerprachtigste namen geven aan inwoners van nabijgelegen ge meenten. Veelal gaat het tijdstip van het ontstaan van zo'n bijnaam ver in de geschiedenis terug, ter wijl dikwijls de herkomst niet is na te gaan. De Zwollenaren dragen de geschiedkundige bij naam Blauwvingers en de legende over het ont staan van deze vreemde naamgeving luidt: Op 7 juli 1669 werd de toren van de Sint Michaëls- kerk voor de derde maal door de bliksem getroffen. Deze toren, de trots der Zwollenaren, was voor zien van een carillon, dat ook deze keer weer naar beneden viel. Nu besloot het Stadsbestuur dit klok- kespel aan de stad Kampen te verkopen. De Kam penaren zouden bij deze gelegenheid beetgenomen zijn. Om revanche te nemen werd de koopsom in stuivertjes uitbetaald. Hieraan heeft het Stadsbe stuur zich de vingers blauw geteld. Toen de Kam penaren, die het geld gebracht hadden vertrokken, zeiden ze lachend: „Van nu af noemen we jullie Blauwvingers". o Zijn er dus onder onze werknemers enkele die een kijkje in Zwolle gaan nemen, dan zijn zij gewaar schuwd, want men weet nu eenmaal, dat niemand gaarne wordt herinnerd aan een eens ondervonden bespotting, al is het dan ook 287 jaar geleden. Foto van de maand: Boorder aan het werk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 2