IDEEËNBUS NIEUWS 14 I I Idee 509. Het verlengen van het smalspoor uit de kern- makerij tot in de 10 tons beuk. Dit voorstel is onder de huidige omstandig heden bezwaarlijk uitvoerbaar. Er zou zeker wachttijd bespaard worden, maar er zou pro ductieruimte verloren gaan. Het verlengde spoor zou uiterst moeilijk vrij te houden zijn. Het idee is echter voor mogelijke ontwikke lingen in de gieterij bruikbaar. Aanmoedigingspremie 10, Idee 517. Het plaatsen van bakken met Brabants zand in de gieterij. Dit voorstel werd reeds gedaan in een rapport van augustus 1955, opgesteld door enkele stu denten, die een organisatieonderzoek hadden ingesteld. Inzender kan biervan echter niet op de hoogte zijn geweest en in verband hier mede wordt een aanmoedigingspremie ad 10,toegekend. Idee 523. Bij het opspannen van werkstukken op ca- rousselbanken gebruik te maken van magne ten. Voor het draaien van ringen is deze opspan ning niet zo geschikt. De beiteldruk is te hoog, waardoor verschuiving kan optreden. Geen premie. Idee 524. Het gebruiken van fijne cokes, welke na het lossen van een wagon achterblijft, als toevoeg sel in het ovenkleefzand. Dit idee heeft in de praktijk uitstekend vol daan. Niet alleen is er een belangrijke bespa ring aan cokes, doch ook een besparing aan maal- en sorteerloon. Premie 100, Idee 526. Het droog opslaan van vuurvaste stenen in een ruimte achter de koepelovens. De ter beschikking staande magazijnruimte is niet voldoende en hierdoor liggen velerlei materialen opgeslagen op plaatsen, welke minder gunstig zijn. Als ovenmetselaar heeft inzender natuurlijk het meeste belang bij de vuurvaste stenen, maar er zou evenzeer reden zijn andere materialen in de voorgestelde ruimte te brengen wanneer die ruimte wer kelijk vrij was. Dit is echter niet het geval, want hier worden voor het in goede staat houden verschillende soorten gereedschappen bewaard. Geen premie. Idee 537. Het monteren van een waterpas op een win kelhaak voor gebruik op onzuiver gestelde vlakplaten. Dit is niet de oplossing. Er moet op toegezien worden, dat de vlakplaten goed gesteld zijn. Geen premie. Idee 538. Gedeelten van uit te branden huidplaten voor doorvoeren van machinedelen te voorzien van scharnierplaatjes, waardoor de platen op hun plaats kunnen blijven hangen. Het idee is goed en werd reeds toegepast. De scharnierplaatjes kunnen zelfs in voorraad gemaakt worden. Premie 50, Idee 541. Het honen van gaten in stoom- en waterdrums ter verkrijging van een hetere afdichting. Deze methode is geprobeerd, doch te kost baar bevonden. Geen premie. Idee 543. Het plaatsen van borden aan boord van het s.s „Statendam' - bouwno. 753 - ter aandui ding van de verschillende dekken. Deze borden zijn er steeds geweest. Geen premie. Idee 545. Betere methode voor het maken van spant- mallen. Het voorstel is inderdaad goed en wordt reeds toegepast. Zuiverder en nauwkeuriger werk wordt er door bevorderd. Premie 50, Idee 546. Voorstel om aan de koolzandbunker een pijp te verbinden, waardoor het oude zand uit de bunker naar beneden zal kunnen lopen. Het zand is meestal te vochtig en zal dus moeilijk door een schuine pijp lopen. Geen premie. Idee 549. Aanduidingsborden bij Bedrijfskantoor Dost. Deze borden waren reeds in uitvoering vóór het idee werd ingezonden. Geen premie. Idee 550. Het zelf repareren van zuurstof- en gasslan gen door middel van slangkoppelingen. Voor het aanbrengen van slangkoppelingen is speciaal gereedschap nodig. Met een hamer de klauwtjes dichtslaan is verkeerd. Geen premie. Idee 551. Het kotteren op radiaalboormachine in de afdeling Onderhoud. Deze methode is niet aan te bevelen, doch bij het ontbreken van een kotterbank is men er

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 16