AFDELING PHILATELIE AFDELING SCHAKEN 25 NIEUWS 8. Sluiting. Toelichting punt 5. Aftredend zijn de heren: voor 1956: A. v. d. Bosch, H. J. Corpeleyn, L. Giphart en voor 1957: J. A. Montens, A. Streppel en M. v. d. Vaart, die zich herkiesbaar hebben gesteld. Overeenkomstig art. 11 van onze statuten kun nen candidaten vóór 15 januari 1957 worden gesteld. JAAROVERZICHT Het tweede jaar van het bestaan van de afde ling Philatelie toont overduidelijk aan, dat er vooruitgang in de afdeling zit. Niet dat het aantal leden zo verrassend omhoog is gespron gen, maar omdat de organisatie, hoewel ze toch nog steeds in de kinderschoenen staat, reeds zeer veel is vooruitgegaan. De rondzendingen, die ten tijde van de be stuurswisseling hebben stilgestaan, zijn sedert september weer met vele tegelijk de wijk inge gaan en lopen nog steeds goed. Steeds weer wordt getracht deze zo in te delen, dat een ieder er iets van zijn gading in kan vinden en gezien de soms waarderende woorden van de leden kan men zeggen, dat men hier bijna vol ledig in is geslaagd. In februari werd een tentoonstelling gehou den, de eerste gedurende ons bestaan en al waren de inzendingen niet groots, toch voel den reeds diverse leden de bedoeling van zo'n tentoonstelling, n.l., de minder ervaren phila telist te laten zien, wat men met weinig mate riaal en geld van zijn verzameling kan maken. Aan deze tentoonstelling werd een wisselprijs verbonden, beschikbaar gesteld door het hoofdbestuur. Deze prijs, die men driemaal achtereen, of vijf maal in totaal moet winnen om hem zijn eigendom te kunnen noemen, ging voor de eerste keer naar het lid J. de Keyzer, voor zijn inzending Engelse Koloniën. Dit jaar werden evenals vorig jaar weer drie grote verlotingen gehouden, die prijzen te zien gaven van totaal 50,tot 100,De laat ste verloting werd gecombineerd met een vraag- en antwoordspel waaraan door prak tisch alle aanwezige leden werd deelgenomen en wat zeker het komende jaar zal worden herhaald. De laatste ledenvergadering bracht een bestuurswijziging teweeg en men kwam tot de volgende indeling: J. Schenk, voorzitter, afd. Buitenbankwerkers. G. Boot, penningmeester, tariefbureau M.F. A. v. d. Bosch, secretaris, Afd. Soc. Zaken. C. J. Verbraak, lid, tariefbureau Buitenbank werkers. J. J. Tunderman, correspondent, Werf R'dam. Aan het voorstel om iedere woensdagavond, de z.g. ruilavond, weer een kleine verloting te houden, werd ook voor dit jaar de goed keuring gehecht. Tot slot willen wij de leden nogmaals opwek ken te trachten het aantal leden te vergroten, wat voor een ieder van belang is, omdat: le. hierdoor meer ruilmateriaal onder de le den komt, 2e. door de verhoging van inkomsten het be stuur meer voor de leden kan doen, o.a. verloting met betere prijzen, 3e. vergroting van het aantal rondzendboek- jes door leden en dus meer kansen om uw manco's aan te vullen. Tot besluit wensen wij het hoofdbestuur en de leden, ook op philatelistisch gebied een heel gelukkig 1957 toe. Het bestuur. JAAROVERZICHT Het waren 23 schakers, die per 1 januari 1956 tezamen de afdeling Schaken van W.F. vorm den. Het aantal was dus klein, hun animo bleef groot. Zelfs toen in de zomermaanden juli-september (volgens de kalender was het toen toch zomer) dit ledental het laagtepunt van 16 man bereikte, werd deze trouwe kern nog niet wanhopig. En zie, toen de nood op het hoogst was, bleek ook de redding nabij. In October stegen we weer tot 21 leden en toen 31 oktober 1956: oprichting van de afdeling Rotterdam met di rect reeds 19 leden, waardoor we plotseling kwamen op een totaal van 40, d.w.z. 1 méér dan we ooit in ons 10-jarig bestaan hadden be reikt. U kunt onze vreugde begrijpen en indien we dit jaar een prijs zouden uitreiken aan degene die zich het meest verdienstelijk heeft ge maakt voor onze vereniging, dan zou deze zeker worden toegekend aan de „vader" van onze nieuwe afdeling te Rotterdam, de heer KlopMaar, en dit is het leukelaat deze af deling nu ook nog een „moeder" hebben, t.w. mevrouw KlopEn dat dit sportieve echtpaar nog niet „verouderd" is, blijkt uit het feit dat de Rotterdamse schaakfamilie zich nog steeds uitbreidt en thans minstens even groot is als haar Schiedamse voorouders; we tellen ieder 22 leden! Wie had dat gedacht! Of we er mee stoppen? Geen sprake van. We hopen te con solideren wat we hebben en gaan intussen ver der met onze uitbreiding. Dat kan immers nog wel? O ja, wilt u nog weten wat we in 1956 gepres teerd hebben? Nu, dat heeft u anders regel matig in het W.F.-Nieuws kunnen lezen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1956 | | pagina 27