(jj|) NIEUWS 8 WERFBEZOEK Via de Stichting „Nederlandse Vereniging tot Adoptie van schepen" NE VA S te Schiedam ontvingen wij een dankbetuiging van het Hoofd der Van ïVassenaar Hoffmanschool te Voorburg voor de hartelijke ontvangst en de prettige rondleiding van een groep leerlingen dezer school bij gelegenheid van de tewater lating van het m.s. „Musilloyd". Deze dankbetuiging ging vergezeld van een opstel van een der leerlingen, hetwelk wij hieronder laten volgen. De Redactie. BEZOEK AAN DE WERF WILTON- FIJENOORD Op zaterdag 26 januari gingen we naar Schie dam om te zien, hoe het motorschip „Musi lloyd" tewatergelaten werd. 's Morgens om negen uur vertrokken we met de bus. Toen we een eindje op weg waren begon het te regenen. We moesten een paar keer wachten, eerst voor de spoorbomen en later nog voor een brug. Zonder verder oponthoud kwamen we in Schiedam aan. Toen we bij de werf aankwamen, moesten we eerst wachten voor een slagboom. De bus kon op de weg niet draaien en daarom reden we een eindje om. We gingen de werf op en toen waren we er. We werden ontvangen in een gebouwtje, dat niet ver van de ingang afstond. Daar kregen we eerst een kopje koffie. Daarna mochten we de bedrijfsfilm 1956 zien. Er werd verteld, hoe een schip gebouwd werd. Eerst werd de kiel gelegd en daarna werd het schip gemaakt. Een paar keer zagen we de champagnefles tegen de romp breken. De roerkoning werd BENT U ALTIJD EERLIJK Mijn grootvader placht te zeggen: „Eerlijk duurt het langst". In onze familie gaat het verhaal, dat een van mijn ooms dan steevast aanwoordde: „Jawel, vader, maar wat lang duurt, verveelt". Maakt u zich niet ongerust; die oom van me is toch nog goed terecht gekomen en hij meende het ook zo erg niet. Bent u eerlijk? Gekke vraag, zult u zeggen. Mag ik haar be antwoorden? Neen, u bent niet eerlijk. Ik ook niet. Nie mand is namelijk altijd en onder alle om standigheden eerlijk. Dat kan ook niet, de maatschappij maakt dat nu eenmaal onmo- gehjk. Wanneer u ergens hij vrienden op bezoek komt en de vrouw des huizes zegt: „Kees, hoe vind je onze nieuwe schemer- gemaakt op een temperatuur van 1350 gra den. Het witgloeiend ijzer werd dan in de vorm gebracht. De voorsteven van de „Sta tendam" stond er ook op. Nog veel platen kwamen er en toen was het einde van de be drijfsfilm 1956 gekomen. We werden over de werf geleid. We mochten enkele werkplaatsen van binnen bezichtigen. Daaronder waren de machinehal en de hout zagerij. We gingen op het dok, dat het groot ste van het vasteland van Europa is. Daarin lag het schip „Statue of Liberty", dat vastge zeten had in het Suezkanaal. Ook hebben we nog verschillende andere schepen gezien. Toen we alles bekeken hadden, wachtten we in de cantine „De Hut" tot het tijd was om naar de „Musilloyd" te gaan. We gingen naar de plaats waar het schip op de helling lag. Het was een grote boot. Het meet 11.500 ton, is 161.03 meter lang en 20.1 meter breed. De snelheid is 16,5 zeemijl per uur. Het schip werd gedoopt door mejuffrouw W. P. Ruys. De champagnefles hebben we niet gezien, want die hing aan de andere kant. Wel zagen we de gebroken hals nog hangen. Het gaf een harde klap en gelijk gleed het schip het water in. De sleper was al eerder aangekomen. Er hingen grote ankers aan de zijkanten. We zagen het schip in de verte nog liggen. We gingen weer naar de bus en reden weg. Er kwam ook nog een journalist in, die aan verschillende kinderen iets vroeg. We re den langs het platenpark waar ijzeren platen lagen. Toen we door Rotterdam reden, zagen we het stadhuis. Eindelijk kwamen we weer in Voorburg aan en toen was de reis naar Schiedam geëindigd. Coby Scheele. lamp?" en u vindt het een lor, een prul, een monster, een klap in het gezicht, wat zegt u dan? „Noueh Mien, fleurig, hè en zo bont van kleur en eh het ding past goed bij jullie vloerkleed". (Dat zal dan wel dat vloerkleed zijn waar van u al enige malen na een bezoek tegen uw vrouw, veilig buiten op straat, hebt gezegd: „Begrijp jij hoe ze het in hun hersens halen, zo'n wanprodukt te kopen"?) Was u nu oneerlijk? Ja. Maar, om het eens gewichtig te zeggen: Uw oneerlijkheid was gerechtvaardigd door de nu eenmaal algemeen aanvaarde spelregels van de maatschappelijke omgang. Want wan neer u had gezegd„Mien, meid, ben je hele maal op je achterhoofd gevallen? Hoe kun je zo'n brok prullaria kopen?" dan was dat ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 10