VERENIGING W.F. DAMES- EN MANNENKOOR AFDELING O. en A. 19 (JJ|) NIEUWS ZWAARGEWICHTEN Vervolg van pag. 14.) het grote nadeel is, dat een lichaamsgewicht na het staken van het dieet weer zeer snel stijgt en - belangrijker nog - dat bij langdurige voortzetting in het lichaam tekorten ont staan aan onmisbare voedingsstoffen, zoals vitamines, eiwitten en voedingszouten. Men passé daarom deze methode nimmer toe zon der controle van deskundigen (doktoren, diëtistes). Vermageringspillen, die werken en ongevaarlijk zijn, bestaan niet. Sommige van deze middelen verwekken diarree en daardoor een snelle gewichtsvermindering (vochtverlies), maar dat is uiteraard maar een tijdelijk effect, dat trouwens ook kan worden bereikt door zoutloos voedsel te ge bruiken. Andere middelen grijpen zo diep in belangrijke stofwisselingsprocessen in, dat hun gebruik zonder nauwlettende deskundige con trole onverantwoord is. Indien om medische of andere reden een be trekkelijk snelle vermagering noodzakelijk is, kan de daarbij de eerste tijd onvermijdelijk optredende honger worden verminderd door het gebruik van geneesmiddelen, die op dok tersrecept verkrijgbaar zijn. Ook deze midde len gebruike men nimmer zonder controle. We zijn in Nederland dus te zwaar. Daardoor krijgen we meer ziekten dan nodig is en ster ven we eerder dan nodig is. Het overgewicht bezorgt ons lasten, die het leven minder aan genaam maken en we worden er bovendien nog lelijker van dan we al zijn. Er is dan ook alle reden er iets aan te doen. Succes ermee. G. C. Soeters, arts. Aan alle employe's van W.F., Het is ons een zeer groot genoegen u de vol gende mededeling te kunnen doen: Voor de eerste keer in de geschiedenis der beide ko ren geven wij als Schiedamse vereniging een groot concert in de bakermat Schiedam en wel op vrijdag, 12 april a.s. in de Grote of St. Janskerk te Schiedam. Voor u zullen con certeren: Dames- en Mannenkoor „Wilton- Fijenoord", Dirigent Jan Lucas. Kralingse Orkestvereniging, Dirigent Joh. F. van Gooi. Voor de solipartijen hebben wij geëngageerd: Truus van Ameijde Sopraan Anneke Visser Alt Constant van Elshout Bas Henk Kromhout Bariton Bram Boelee Pianist De uit te voeren werken zijn: Kralingse Orkestvereniging: „Ouverture Pro metheus" van L. van Beethoven. „Entre'acte Musik" uit Rosamunde van Fr. Schubert. Dameskoor: „Avé Maria" van Joh. Brahms. Mannenkoor: „Got meine Zuversicht" (Psalm 23) Fr. Schubert. Gemengd koor: Solistenkwartet, Orkest en Piano „Chorphantasie" van L. van Beethoven. Pianosoli: Bram Boelee. Dit is dus voor muziek- of zangliefhebbers een programma dat hun enige uren een in tens genot zal verschaffen. Deze werken zijn door het mannenkoor in het kader van Rot- terdams-Vijfkorenconcert al eerder uitge voerd. Nu doen wij dit met ons eigen Dames koor, een reden te meer dit concert vooral niet te missen. Persoonlijk ben ik de mening toegedaan, dat u er geen spijt van zult hebben. Dit is een concert voor fijnproevers, maar haast u, want er zijn slechts 1000 kaarten ter beschikking. De studie is intensief geweest en het zijn prachtige werken. Zoals men in koopmans termen zegt: u krijgt waar voor uw geld. Allen op naar 't concert in Schiedam. Aan vang precies 8 uur. Zaal open 7.30 uur. Prij zen der plaatsen 1,25. Kaarten verkrijgbaar bij ondergetekende. J. C. L. Schwarzer. Tekenkamer Scheepsbouw. Huisadres: Hek bootstraat 3d, Rotterdam. Telefoon 51026. April 1957 Dr. J. M. Lodewijks zal een drietal kleuren films vertonen over „Merkwaardige dieren en mensen in Australië", welke films door hem worden toegelicht. Hij zond ons de navolgende inleiding: „Australië, Zuidland, het nieuwste werelddeel, zou misschien beter het oudste continent ge noemd kunnen worden. Want wat daar leeft aan dieren én aan mensen heeft zijns gelijke niet meer op de rest van de wereld. Hoewel voor de emigrant Australië een nieuwe wereld zal worden, zal voor u een wereld opengaan van zulke wonderlijke ouderdom, dat u niet vermoedde, dat dit nog zou bestaan. De pri mitiefste zoogdieren bestaan hier nog, maar hoe lang nog? De onnadenkende beschaafde mens is oorzaak, dat al vele soorten zijn uit gestorven. En hoe lang zal de Austraalneger, die geen neger is en nog niet eens in het ste-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21