<51 NIEUWS SOCIALE RUBRIEK 4 beschikking staan op het B-dek en het pro menadedek. De bemanning is ondergebracht op het B- en C-dek in comfortabele hutten, terwijl de offi- ciershutten zich op het sloepen- en brugdek bevinden. De bemanning beschikt over de no dige salons, op het B-dek gelegen. De „Dinteldijk" is uitgerust met moderne na- vigatie-middelen, zoals echolood richtingzoe ker, radar, gyrokompas, alsmede met brand- ontdek- en C02-brandblusinstallatie voor de ruimen met verklikkerinrichting op de brug. Het schip is geheel van airconditioning voor zien. Vervolg van pag. 2 omslag.) Leden van de commissie zijn: J. C. van Alten, M. Eijkenaar, C. de Graaf, J. Kuiters en W. de Vries. Deze commissie heeft inmiddels een rapport aan de O.R. uitgebracht. Verwezen wordt naar de inmiddels gepubliceerde bekendma king, welke ook in dit nummer is afgedrukt. In verband met een van de groepscommissie Koperslagers ingekomen brief met betrekking tot de A.O.W. is medegedeeld, dat binnen kort nieuwe richtlijnen worden verwacht. In afwachting hiervan is geen uitvoering gege ven aan de bedoeling op het loon van de 65- jarigen een inhouding toe te passen. BEKENDMAKING VAKANTIE 1957 ln het overleg met de Ondernemingsraad over de vakantie 1957 zijn diverse suggesties naar voren gekomen. Het is niet mogelijk reeds dit jaar tot een oplossing te komen, welke voor iedereen bevredigend is. Wel be staat er een algemeen streven, de vakanties, gezien de moeilijkheden bij een te grote spreiding, te concentreren over een zo kort mogelijke periode. Daarom is besloten dit jaar de vakanties zoveel mogelijk te laten vallen binnen de periode van 1 juli t/m 28 augustus, waarbij erop gewezen wordt, dat de vakanties in de bouwvakken worden gegeven in de periode van 20 tot 29 juli. De aaneengesloten vakantie is thans vastge steld in de navolgende tijdvakken, t.w.: Schiedam van 5 t/m 14 augustus Rotterdam van 19 t/m 28 augustus Fijenoord van 5 t/m 14 augustus Deze aaneengesloten vakantie begint dus op maandag en eindigt op woensdag. Er zijn dan nog 6 snipperdagen, waarvan 1 zaterdag. Van deze 6 snipperdag worden 2 volle dagen vastgelegd als algemene snip perdagen en wel één voor vrijdag 27 decem- lier en één voor zaterdag 28 december, ge combineerd met de zaterdag vóór de vakantie. Er wordt dus één volle snipperdag gesplitst in 2 zaterdagen. Zij, die van de overgebleven losse snipperdagen er één of meer aan hun aaneengesloten vakantie willen aansluiten, kunnen daarvoor een aanvraag indienen. Er zal echter geen vrijaf voor eigen rekening worden gegeven. Uiteraard geldt bovengenoemde vakantie-rege ling slechts ten volle voor lien, die op 1 ja nuari jl. reeds bij de onderneming werkzaam waren en gedurende het gehele jaar in 1957 in dienst blijven. Een ieder is gehouden zijn vakantie vóór 15 april a.s. op te geven aan de baas van zijn afdeling, dus ook degene, die in bovengenoemde periode van 8 weken zijn vakantie wil opnemen. Slechts in bijzon dere gevallen zal aan het verzoek om de va kantie buiten deze periode te mogen opne men, tegemoetgekomen worden. Over de uitzonderingen, welke verband hou den met het doorbrengen van de vakantie in Heidebad, is reeds een beslissing genomen en betrokkenen hebben daarvan een mededeling ontvangen. Zij, die niet tijdig opgeven, wanneer zij met vakantie willen gaan, moeten er op rekenen, dat zij zo veel mogelijk zullen worden inge deeld in bovengenoemde, voor Schiedam, Rot terdam en Fijenoord vastgestelde perioden. Reeds dit jaar is kontakt opgenomen met de Inspectie van het Onderwijs met betrekking tot de schoolvakanties. Men heeft ons mede gedeeld, dat voor deze zomer praktisch geen wijzigingen in de vakantieperioden voor de scholen zullen worden gebracht, doch dat er het volgend jaar vermoedelijk een verschui ving zal komen. Ook in verband hiermede wordt geadviseerd bij de komende vakantie geen afspraken te maken voor de vakantie van het jaar 1958. DE DIRECTIE o WILLY WILTON-FONDS Het is nog niet zo lang geleden, dat we in het Wilton-Fijenoord Nieuws een artikeltje heb ben gepubliceerd over het Willv Wilton- Fonds. Om precies te zijn, was dit in het num mer van mei van het vorige jaar ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan. We hebben toen reeds de noodzaak naar voren gebracht van het vormen en in stand houden van een be hoorlijke reserve en willen hierbij aanslui-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 6