5 VJ|) NIEUWS ten, nu vooral de laatste tijd is gebleken, dat de uitgaven de inkomsten gaan overtreffen. Op zichzelf is dit helemaal niet vreemd. Immers de bijdrage van 2 cent per week per personeelslid werd bij de oprichting van het fonds vastgesteld en is in al die jaren na 1946 niet verhoogd. Om aan verdere inkrimping van het saldo paal en perk te stellen en toch tegemoet te komen aan de gerechtvaardigde verlangens de financiële bijdragen aan te pas sen aan de huidige tijdsomstandigheden, is het noodzakelijk geworden de premie te ver hogen. Inmiddels werd in de Ondernemingsraad een voorstel aanhangig gemaakt voor de oprich ting van een fonds, waaruit aan uitgetrokke- nen uit de Ziektewet financiële steun zou kun nen worden verleend. Het bestaande Willy Wilton-fonds kon hier direct de oplossing brengen indien een in verhouding belangrijke verhoging van premie zou plaats hebben. Ons bestuur heeft toen de mogelijkheden be keken en heeft aan de O.R. voorgesteld de premie te brengen op 8 cent per week. Dit betekent een verhoging van 6 cent per week, welke tezamen met de verhoogde bijdrage van de onderneming een bedrag van pl.m. 40.000,per jaar aan inkomsten uitmaakt. Hierdoor wordt het inderdaad mogelijk een reserve te vormen, waar nodig de uitkeringen te verhogen en aandacht te schenken aan de omstandigheden van de uitgetrokkenen uit de Ziektewet, voor zover zij een beroep op het fonds zullen doen. Het ligt namelijk niet in de bedoeling elke uitgetrokkene een vaste uitkering te geven. Elk geval zal afzonderlijk worden onderzocht en op grond van het onderzoek zal worden bepaald, welke uitkering, eventueel in natura, zal worden gedaan. Om het personeel van de verhoogde premie en de grotere mogelijkheden in kennis te stel len, is heden de volgende bekendmaking aan geplakt, t.w. „Indertijd heeft de Ondernemingsraad er zich voor uitgesproken om de bijdragen aan liet Willy Wilton-Fonds te verhogen, teneinde daarmede tegemoet te komen aan de wenselijkheid tot het vormen van een behoorlijke reserve en om de moge lijkheid te openen aan uitgetrokkenen uit de Ziektewet wat meer aandacht te be steden. De O.R. heeft de kwestie van verhoging ter behandeling aan het bestuur van het Willy Wilton-Fonds doorgegeven, welk bestuur heeft voorgesteld, de bijdrage op 8 cent per week te brengen. De O.R. kan zich hiermede verenigen. Wij zijn bereid de bijdrage van de onder neming op hetzelfde peil te brengen. De verhoging gaat in per 1 april 1957. De Directie." Wij zijn er van overtuigd, dat alle werkne mers gaarne deze extra 6 ct per week zullen willen opbrengen, omdat zij weten, dat de gelden, bestemd voor collega's en hun gezin nen, die door omstandigheden gedwongen een aanspraak op ons fonds moeten doen, goed besteed zijn. Bestuur Willy Wilton-Fonds o TANDHEELKUNDIGE VERZORGING In aansluiting aan de mededeling in het Wil- ton-Fijenoord Nieuws van december 1956 wordt in verband met eventuele betaling van verleturen door het bezoek aan een tandarts het volgende ter kennis gebracht: Rotterdam In Rotterdam hebben praktisch alle tand artsen één of meer avond-spreekuren, zodat het - behoudens spoedgevallen - niet nodig is het werk te verzuimen. Schiedam/Kethel De tandartsen in Schiedam/Kethel zijn bereid na afspraak één of meer behandelingstijden, al naar behoefte, in de namiddag tussen 4 en 6 uur in te stellen. Om een dergelijke afspraak te maken moeten de werknemers zich in de middagschafttijd in het verbandlokaal ver voegen. De werknemer verneemt van de ver- bandmeester, wanneer hij bij de tandarts ge holpen zal kunnen worden. Vlaardingen Alle tandartsen in Vlaardingen hebben ten minste één namiddag-spreekuur en nemen spoedgevallen voor elkander waar. Een lijst met de namen en de spreekuren van de Vlaardingse tandartsen volgt hieronder. Fs. Boogaart, Dinsdag 5.30-6.00 alleen spoed gevallen. Ts. Jochems, Dinsdag, Donderdag 5-6 alleen spoedgevallen. Ts. Klinkhamer, Zaterdags 2-3 voorzover aan wezig alleen spoedgevallen. Ts. Molendijk, Woensdag, Vrijdag 5-6 alleen spoedgevallen. Ts. Van der Veen, Dinsdag 5 - 6 alleen spoed gevallen. Is. Vos, Vrijdag 5.30-6 alleen spoedgevallen. Ts. Wierper, Maandag 5.30 - 6 alleen spoed gevallen. Ts. Mevr. Barten-Luyten, Woensdag 4.30-5.30 alleen spoedgevallen. Gezien de mogelijkheden, zoals hierboven aangegeven, zal verlet voor bezoek aan de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 7