NIEUWS 6 tandarts slechts worden vergoed voor spoed gevallen en indien de afspraken via liet ver- bandlokaal worden gemaakt. In beide geval len zal de vergoeding ten hoogste over één uur geschieden. Men heeft ons er nog op gewezen, dat de och tendspreekuren om 8 uur aanvangen en dat zij, die zorgen vóór 8 uur aanwezig te zijn, in het algemeen vóór 8.30 uur geholpen zijn. o PERSONALIA Met in gang van 1 maart j.l. werd de lieer H. v. d. Vorm benoemd tot sous-chef van het Laboratorium. In verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is eervol ontslag verleend per 9 - 3 - 1957 aan J. de Gids, IJzerwerker-aftekenaar. 16 - 3 - 1957 aan P. Ambachtsheer, IJzerwerker. A. Groenevehl, Ketphnaker. J. van Roon, Gascontroleur. 31 - 3 - 1957 aan L. C. Elich, Bs. Ketelmakerij. G. St. Nicolaas, Bs. Scheepsbouw. o CONTACT-MIDDAGEN VOOR OUD-WERKNEMERS Op 5 en 6 maart zijn onze oud-werknemers wederom in groten getale naar Musis-Sacrum te Schiedam gekomen om daar te genieten van een gezellig programma. De beide bijeenkomsten werden geopend door de heer C. Keyzer, die namens de directie een kort welkomstwoord sprak. Als nummer twee van het programma werd vertoond de film „Journaal W.F. 1956 Na de pauze was het woord aan een cabaret gezelschap met de navolgende medewerkers: Mr. Doodle - opening en conference Jane en John - accordeonshow Brook en Rosfield - cascadeurs Mr. Doodle - de flegmatieke Trio Coranto - muzikale clowns Jane en John - met oude wijsjes muzikale omlijsting: Koos Vermeulen Van al deze verschillende nummers hebben - naar wij vernemen - de aanwezigen bijzonder genoten, zodat wij mogen constateren, dat ook deze middagen als geslaagd beschouwd mogen worden. De kopie voor het aprilnummer dient vóór 10 april in het bezit van de Redactiecommissie te zijn. INSTITUUT VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART Wij menen er goed aan te doen eens de aan dacht te vestigen op het Instituut voor Scheep vaart en Luchtvaart, Burgemeester s'Jacob- plein 10 (hoek Rochussenstr.) te Rotterdam. dat zich tot doel stelt de belangstelling voor alles op het gebied van scheepvaart en lucht vaart aan te kweken en levendig te houden. Een bezoek aan dit instituut is zeer aan te bevelen, zeker voor Wilton-Fijenoorders, die hier veel van hun gading zullen vinden. Veel dingen waarover zij in het bedrijf horen, zul len hun daar duidelijker worden en zij zullen daar heel wat aantreffen en van nabij kunnen zien waarvan zij slechts een vage voor stelling hadden. In het bedrijf toch zien verre weg de meesten slechts een beperkt deel van het geheel en in het museum van het Instituut wordt in beknopte vorm het gehele gebied van zee, zeevaart en scheepsbouw bestreken. Door een nieuw initiatief zal het Instituut nu een bijzonder belang krijgen voor de jeugd. Er is namelijk een jeugdbibliotheek opge richt, waar aan jongelui (12-18 jaar), tegen betaling van slechts 1,contributie per jaar, boeken worden uitgeleend. Als lezer van de Jeugdbibliotheek kan men worden inge schreven na inlevering van een duidelijk inge vuld en door een der ouders of voogden mede- ondertekend inschrijvingsformulier. Deze for mulieren zijn in de leeszalen bij het uitleen bureau der bibliotheek verkrijgbaar. Zij wor den op aanvraag ook per post toegezonden, mits bij de aanvraag een postzegel van 0.10 is ingesloten. De bibliotheek bevat een keur van werken, waarvoor bij jongelui veel be langstelling bestaat, zoals reisverhalen, boeken over allerlei interessante dingen, de zee, scheepvaart, luchtvaart en vreemde landen. Men kan ook diverse tijdschriften inzien. In één woord: er valt daar heel wat te leren en te genieten. RATTENBESTRIJDING Het is velen uiteraard bekend, dat wij al ge ruime tijd bezig zijn met een systematische rattenbestrijding op onze werven. Jammer is het, dat niet allen, die op de werf werken, hetzij in dienst van onze onderneming of van een onderaannemer, begrijpen, welk een ge vaar ratten voor de volksgezondheid kunnen opleveren. Onbegrijpelijk is het daarom, dat nog zoveel brood en andere etenswaren op de werf worden weggegooid of achtergelaten. Nogmaals wordt er met klem op aan gedron gen, overgebleven etenswaren mee naar huis te nemen. Daardoor helpt u de rattenbestrij ding zo efficient mogelijk te doen zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 8