SCHOOL OP PAD 13 NIEUWS -moeder, die niet alleen in naam inaur ook in daad vader en moe der trachten te zijn. Alle factoren, op één zeer wisselvallige 11a: het weer, waren aan wezig om deze weken te doen slagen. Maar toen - reeds bij het eerste vertrek uit Schiedam - ook de weergoden ons gunstig gezind bleken te zijn, was er niets meer wat een succes in de weg kon staan. Vijfmaal, op 5 achtereenvolgende vrijdagmiddagen te beginnen met 8 maart, stond een groep jongens met de leiding rond de vlaggemast te luisteren naar de sluiting van hun kampweek: vol daan, met weemoed in het hart en met tegenzin gereed om naar huis te gaan Het was goed geweestLangzaam zakte de vlag, tot zij geheel gestre- kens was Nog éénmaal namen wij het jeugdherbergcomplex, met de ons zo vertrouwd geworden geluiden - een mekkerende geit. knorrende biggen, kakelende kippen en knagende konijnen - in ons op; tot wij ten slotte uitgeleide gedaan door de jeugdherbergouders en -kinderen met de hond, aftrokken naar de gereedstaande bus. Afscheid nemen, instappenhet ging niet van harte. De motor werd gestart, langzaam trokken wij opde zwaaiende figuren vervaagden, de jeugdherberg werd kleinerde lege vlaggemast onzichtbaar. De kampweek behoorde tot het verleden. Gebleven echter zijn de herinneringen aan die dagen: de indruk ken samen en alleen opgedaan, van de natuur, de kaartleestoclit. de wandelingen naar Strijbeek en Alphen, de excursies naar de Ver enigde Hollandse Lucifersfabrieken en de Hollandse Kunstzijde Industrie te Breda, de kleiwarenfabriek te Chaam, de praatkringen, de muziek, het boetseren, tekenen, schilderen, de film, de lezing over het staatsbosbeheer, de spelavonden enz. En niet te vergeten de belevenis van het gezamenlijk slapen, corvée doen, praten en zingen bij het open haardvuur Tastbare herinneringen blijven ons bij in de talrijke foto's, maar ook de jeugdherberg heeft aandenken: een door ons gebouwde blokhut en een draadfiguur - ontworpen en gemaakt op de be- drijfsschool en met veel moeite opgehangen in de grote eetzaal. De Culturele Dagen 1957 zijn voor de bed rijf sschool voorbij; maar vol enthousiasme zijn zij bezig aan de voorbereiding van culturele dagen voor de jeugdige werknemers beneden de 18 jaar uit hel bedrijf in twee groepen van 20 t/m 25 mei a.s. in „Olaertsduyn" te Rockanje. ij twijfelen er niet aan of ook deze dagen zullen plezierig verlopen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 15