LISETTE Lik... Lik... Lik!... 19 NIEUWS In (le tweede doos waren rozijnen; gauw een greepje, deksel weer toe, en daar had je de derde doos. O, dat deksel spande en geen beetje! Flip rukte er aan met een snok.... en een wolk van peper vloog zomaar 0111 hem heen. „Hatjie!" Dwaze Flip, daar had je meneer Driessen al „Nou, jongen, je bent wat vroeg om met je werk te beginnen," deed hij. En hij verwees Flip naar dezelfde achterdeur, waarlangs hij Jan de bons had gegeven. Toen kwam Dirk Smit aan de beurt met ook weer een som op de lei. Hij was er dadelijk de kleine kamer mee binnen en had ze in een ommezien klaar. Toen deden zijn kijkers de ronde van de pakken, dozen, blikjes en wat er door Guus Inckel Lisette, was een trotse kal, Die steeds maar voor de spiegel zat! Haar huid was zacht en zwart en glad Ze was zo mooi, ze was zo dik, Ze had zo'11 glanzend velletje! En droeg een gouden belletje, Aan een rose zijden strik Oooooh, wat een mooie kat ben ik Lisette was een trotse kat, Die steeds maar voor de spiegel zat De muizen dansten 0111 haar heen Lisette zag zichzelf alleen nog meer was, maar hij zat en bleef zitten en raakte het een noch het andere aan. Hè, bokalen met zuurtjes ook al„Die meneer verkoopt nu van alles!" dacht hij, maar hij hield zich stil, doodstil, net of hij in een kast licht gekrabbel gehoord had. De kruidenier kwam zachtjes binnen. „Stt!" deed Dirk, en toen fluisterde hij de man in het oor: „lk ge loof dat daar ergens een muisje moet zitten." Meneer Driessen keek even rond; de knaap volgde hem met zijn blik en wees toen nog maals met een „sttnaar de kast. „Goed zo," lachte de man, „jij bent de baas die past in mijn zaakje. Kom, we scheuren het papiertje van 't raam weg en dan gaan we dadelijk aan 't werk."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21