INHOUD V. OFFICIËLE MEDEDELINGEN Voorjaar Aprilnummer 1957 Officiële mededelingen De ondernemingsraad op stap, omslag pag. 2 en binnenwerkpag. 11 Jaarverslag van Wilton-Fijenoord over 1956 4pag. 1 Overdracht Mijnenveger „Woer den" pag. 3 De gelukkigenpag. 4 Uitslag trekking loterij pag. 6 Koninklijke onderscheidingen pag. 7 Uitdokking en doop „Evi Livanos"Pa8- 8 Kiellegging bouwnummer 759 pag. 10 Personaliapag. 10 Willy Wilton-Fondspag. 10 V eiligheid Doet U ook aan veiligheid thuis? pag. 11 Met de Bedrijfsschool op pad pag. 12 Onze nieuwe Slipway pag. 14 W erf bezoekpag. 14 Dankbetuigingenpag. 15 In Memoriampag. 15 Tarief commissiespaf. 16 De Kinderboot Een duet jepag. 17 Wie zou het zijn?pag. 18 Lisettepag. 19 De opa van je fiets en de fiets van je opapag. 20 Vereniging W.F. Afdeling Dames- en Mannenkoor pag. 21 Afdeling O. en Apag. 22 Afdeling Schakenpag. 22 Wettelijke Aansprakelijkheid pag. 23 Afdeling Zwemmenpag. 23 Jubilarissen van de maand, omslag pag. 3 Redactie-commissie: C. Keyzer, voorzitter L. Giphart J. Koppe leden J. W. Weber Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken DE ONDERNEMINGSRAAD OP STAP U weet misschien, dat de Ondernemingsraad voor enkele ontmoetingsdagen naar de Volkshogeschool „Olaertsduyn" te Rockanje is geweest. De bedoe ling van deze ontmoeting was elkaar wat beter te leren kennen en verstaan en wat meer een team te gaan worden. We hebben de indruk, dat dit experiment wel ge slaagd is, wat niet in 't minst te danken is aan het programma, dat goed in elkaar zat. Na een korte busrit arriveerden we in de morgen van 20 maart om ongeveer half elf te Rockanje. De eerste kennismaking met de Volkshogeschool was prettig, we werden door haar directeur, de heer H. H. Heringa, hartelijk verwelkomd en onder het genot van een kop koffie en vriendelijke woorden werd het al spoedig duidelijk, dat we er niet onge rust over behoefden te zijn buiten de diverse lezin gen en besprekingen niets meer omhanden te heb ben. Er waren nl. enkelen, die de vrees koesterden nog wat vrije tijd voor een fikse wandeling te zul len overhouden. Nadat de heer Heringa de gang van zaken in de Volkshogeschool had uiteengezet en het personeel had voorgesteld, gingen we het terrein verkennen en de inwendige mens ver sterken. Des middags sprak de heer Mr. P. H. Valentgoed, Directeur-Generaal van de Arbeid over „de veiligheid in het bedrijf". Dat dit leerzame betoog met grote aandacht gevolgd werd, bleek wel uit de ruime en gedegen discussie, die erop volgde; het werd de heer Valentgoed bijzonder moeilijk ge maakt weer op tijd te vertrekken. Het geheel werd bijgewoond door de heren B. Wil ton, C. Keyzer en W. H. Eijgenhuijsen. Na de broodmaaltijd was er een vrije discussie on der leiding van de heer Heringa over enkele door een O.R.-lid aan de orde gestelde vragen met be trekking tot de betekenis van het Vakverenigings werk en de houding van de leden tot de leiding der vakbonden. Dat er over een en ander in deze kring een zeer geanimeerd gesprek ontstond is duidelijk, wanneer men bedenkt, dat in de O.R. jonge mensen zitten naast in het vakverenigingswerk vergrijsden. Op een laat uur werd nog genoten van de wat oude maar kostelijke film van Max de Haas „Ballade van de hoge hoed". Vervolg op pag. 11) Foto van de maand:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 2