Overdracht Mijnenveger Woerden NIEUWS gaande stijging van berlrijfs- en algemene kos ten, welke niet door een evenredige hogere prodnktiviteit worden gecompenseerd, de di rectie zorgen baren. Van ons allen, werknemers van boog tot laag, mag worden verwacht, dat wij het onze zullen bijdragen tot verhoging van die produktiviteit. In het bijzonder voor ons land is dit van het allergrootste belang; het gaat om zijn of niet-zijn. Op 24 april 1957 werd de „Woerden", het laatste schip van de serie mijnen vegers - in overleg met de bouwwerf, de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij - op onze werf aan de Westkousdijk te Rotterdam overgedragen en in dienst gesteld, namelijk op dezelfde plaats waar dit op 21 juli 1955 geschiedde met de eerste door ons zelf gebouwde mijnenveger Hr Ms „Dokkum". Vele autoriteiten, vergezeld van hun dames, woonden de plechtigheid bij, waaraan de Marinierskapel haar medewerking verleende. Na de protocolaire overdracht, waardoor de „Woerden" als Harer Majesteits „Woerden" in de sterkte van onze vloot werd opgenomen, begaven de gasten zich voor de ontvangst aan boord van het m.s. „Erasmus". Na een welkomst woord van Ir. J. E. Woltjer en het aanbieden van een ingelijste herinnerings plaat aan Zijne Excellentie Minister Ir. C. Staf en aan Zijne Excellentie de Ambassadeur van de Verenigde Staten (vertegenwoordigd door diens zaak gelastigde, de heer A. G. Ronliovde), richtte Ir. Staf het woord tot de aanwezigen. Dit korte verslag moge nog vermelden, dat, als blijk van waardering voor de weliswaar door velen verrichtte arbeid, zijn uitverkoren voor een onderschei ding de heren: Rear-adiniral J. A. Momma, Chief Bureau of Ships U.S. Navy, Washington D.C., U.S.A. Groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Captain H. P. Webster, U.S. Navy-shipbuilding Liason-officer 's-Gravenhage. Zilveren legpenning van het Ministerie van Marine. Kapitein ter Zee P. A. Riedel, Hoofd Abomij-Marine, 's-Gravenhage. Officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Ir. J. E. Woltjer, Directeur Wilton-Fijenoord, Schiedam. Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Ing. B. B. Zinkweg, Hoofd Abomij-W.F.. 's-Gravenhage. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ir. F. Spreij, Directeur N.V. de Groot en van Vliet, Slikkerveer. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. J. Porsius, Baas hij de Vries Lentsch, Amsterdam en A. Erkelens, Aluminium-bewerker Werf de Noord, Alblasserdam. Ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, respectievelijk in zilver en in brons. De gedecoreerden onze gelukwensen. Na een rondvaart, waarbij naast de „Erasmus" ook de „Regentesseplaat" was ingeschakeld, behoorde deze plechtigheid weer tot het verleden. Hr Ms „Woerden" zij een goede vaart toegewenst!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 5