NIEUWS zer en de heer G. Vermaase, terwijl verder een 12-tal toekomstige bewoners niet hun echtge noten aanwezig waren. In zijn toespraak deelde ir. Woltjer mede, dat hij bij ontstentenis van ir. B. Wilton, gaarne diens taak had overgenomen. Spreker deed dit temeer met veel genoegen, omdat hij zich te midden van gelukkige mensen bevond. „Toch is het jammer, dat 10 jaar na de oor log nog steeds het woningprobleem bestaat en men geen kans heeft gezien het op te los sen. Er zitten aan deze onopgeloste kwestie ook grote sociale bezwaren vast". Spreker noemde enkele frappante voorbeelden hoe sommige huisgezinnen uiteengerukt moe ten leven. „Eigenlijk is het jammer, dat het nodig is dat een bedrijf zich moet gaan bemoeien met de huisvesting van zijn personeel. Het valt te betreuren, dat men nog moet gaan wonen met vergunning van gemeentelijke instanties en niet op eigen gelegenheid een woning kan be trekken. Maar dit is nu eenmaal zo en onder deze omstandigheden is het dan weer een ge luk, dat ons eigen pensioenfonds en het Be drijf, gezamenlijk dit vraagstuk trachten op te lossen. Geld noch moeite worden gespaard om voor onze werknemers goede woongele genheid te scheppen." Dan deelde spreker mede, dat een 12-tal fami lies nu in hun eigen huis kunnen gaan wonen en dat in dit jaar 84 woningen gereed zullen komen. In 1958 komen er nog 131 bij. Zich richtende tot de heer J. J. Meyer, een der toekomstige bewoners, zei de heer Woltjer o.m. Met de overhandiging van deze sleutels spreek ik de hoop uit, dat u met uw vrouw en kind goed zult mogen wonen en dit geldt dan tevens voor alle aanwezige gegadigden. Ik wens u allen veel geluk en veel voorspoed in uw nieuwe woning." Ook de fa. B. P. Both mocht een dank woord in ontvangst nemen voor de oplevering van dit keurige complex en spreker hoopte, dat spoedig de tuin en kinderspeelplaats klaar zouden zijn om het geheel nog fleuriger te maken. De gelukkige heer Meyer sprak daarna na mens alle toekomstige bewoners enkele woor den van dank aan het adres van Directie, Pen sioenfonds en afdeling Sociale Zaken. Als laatste spreker deelde ir. W. J. van Schup- pen, bedrijfsleider van de fa. Both mede, dat hij met groot genoegen aan deze bouw werkte.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 7