WILLY WILTON-FONDS 5 NIEUWS A. P. J. DONKERS f Bij liet ter perse gaan van dit nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws, be reikte ons het droevige bericht, dat de heer A. P. J. Donkers, hoofdboekhouder van onze Vennootschap, op 15 dezer, 61 jaar oud, is overleden. Op 11 juli 1910 was de heer Donkers als jongste bediende in dienst getreden van Wilton's Machinefabriek en Scheeps werf N.V. te Rotterdam, waar hij al spoedig werd tewerkgesteld in de afde ling boekhouding. Na het overlijden van zijn chef, de heer W. Herr, bleek hij zich door zelfstudie zodanig te hebben ont wikkeld, dat hij in staat was de taak van hoofdboekhouder op zich te nemen. Tot enkele weken vóór zijn verscheiden heeft hij met grote bekwaamheid en initiatief die taak vervuld. Een werk zaam leven, waarvan ruim 46 jaar gewijd aan de belangen van onze onderneming, is hiermede afgesloten. Allen die met hem in contact kwamen zullen aan zijn actieve en sympathieke persoonlijkheid de beste herinneringen bewaren. De redactie vaii het Wilton-Fijenoord Nieuws betuigt haar warme deelneming aan de zwaar beproefde familie in het door haar geleden verlies. UIT DE ONDERNEMINGSRAAD In de op 29 april jl. gehouden vergadering van de Ondernemingsraad zijn o.a. de navol gende punten aan de orde gekomen: Installatie 2 nieuwe leden. In de vakature, welke ontstaan is door het vertrek van de heer J. Teunissen is als geko zen beschouwd de door de A.N.M.B. gestelde candidaat, S. J. C. Bouwman. Er zijn nl. voor de groep N (werf Rotterdam) geen tegencan- didaten gesteld. Wat groep D (Elektr. en Autog. Lassers) aan gaat, diene, dat bij de verkiezing, welke op 23 april jl. heeft plaatsgevonden, is gekozen de heer F. P. Koppenhagen. De vakature was ontstaan door het vertrek van de heer B. E. M. Collé. Kantinecommissie. In de door het vertrek van de heer B. E. M. C.ollé ontstane vakature werd voorzien door het benoemen van de heer H. Stok. Goed-Zo Actie". Besloten werd het personeel in de gelegen heid te stellen vrijwillig een uurloon voor deze actie af te staan. (Zie voor het resultaat elders op deze pagina. Jaarverslag 1956. Door de Directie werd een toelichting gege ven op het jaarverslag en gestelde vragen werden beantwoord. „GOED - ZO" De oproep aan het personeel tot medewerking aan de uurloonactie ten behoeve van de be strijding der kinderverlamming heeft ertoe geleid, dat bij het ter perse gaan van dit num mer, een bedrag van 5175,79 was bijeen gebracht. De Directie heeft in deze spontane actie aan leiding gevonden eenzelfde bedrag ter be schikking te stellen, zodat aan het Rotter damse Comité voor de Actie „Goed-Zo" is overgemaakt een bedrag van 10.351,58, het welk zal worden gevoegd bij het bedrag, dat uit de Rotterdamse Bedrijven zal worden af gedragen aan de Actie „Goed-Zo". Ontvangen: I 916,50 Centraal Magazijn Schiedam. 48,95 Gieterij Fijenoord 374,25 Werf Rotterdam (opbrengst verkoop klein materiaal). Uitgaven: ln de maand april werd aan 138 leden van ons personeel in totaal 3184,27 uitgekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 7