(jj|) NIEUWS 4 """•A een enigzins onvriendelijke indruk maakten. Toen om elf uur de pieren gepasseerd wer den besloten de weergoden echter goedgunstig om de wolken boven het land te houden. Ook de zee was, niettegenstaande de nu en dan flinke wind, erg kalm. De overdracht vond derhalve om half twaalf onder ideale omstandigheden plaats. Onze directeur, de heer Ir. J. E. Woltjer, kwam al lereerst naar voren en richtte het woord tot de aanwezigen, inclusief de enige „dame" in het gezelschap. In zijn speech memoreerde Ir. Woltjer de band, die al sinds 1854 tussen de families Ruys en Wilton bestaat. Vervolgens onderstreepte hij hoe belangrijk het is voor een rederij om een serie zusterschepen in de vaart te heb ben en hij beval onze werf aan voor verdere opdrachten. Na de officieren en bemanning een goede vaart te hebben toegewenst en alle wer kers van Wilton-Fijenoord van hoog tot laag te hebben bedankt voor de verrichte arbeid, bood hij de rederij het schip aan. Hierop nam de heer B. E. Ruys, directeur van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, het woord. Deze bracht o.a. het feit naar voren, dat in de na-oorlogse tijd de snelheid van vrachtschepen sterk is opgevoerd. Deze serie vrachtschepen van de M-klasse kunnen dan ook een dienstsnelheid van 17M knoop halen. Spreker verklaarde verder, dat hij aanvanke lijk het plan gekoesterd had om op één dag drie schepen in dienst te stellen (Marae-, Merwe- en Musilloyd), doch daar helaas van had moeten afzien. Na de gebruikelijke wen sen en dankwoorden nam hij het schip van de werf over. Een jeugdige spreker, Meindert Marijs, van de Wassenaer Hoffmanschool uit Voorburg, welke school het schip heeft geadopteerd, sprak evenals de voorzitter van het schoolbe stuur, Ds. A. Hoekert, zijn beste wensen voor schip, officieren en bemanning uit. Kapitein van den Berge bedankte vervolgens de sprekers voor hun wensen, gaf het bevel 0111 de Lloyd-vlag te hijsen en verzocht de aanwezigen om een driewerf hoera op het nieuwe schip uit te brengen. Deze proeftocht, waarbij slechts enkele verte genwoordigers van Wilton-Fijenoord aanwezig waren, was uitstekend georganiseerd. Daar de eetsalon slechts voor de officieren en twaalf passagiers is ingericht, werd de lunch door de grote groep van genodigden in een speciale

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 6