19 jJ» nieuws dames van de Shell konden ze niet op. Bij de heren hadden M. van Wijk en H. Donkersloot te kampen tegen de zeer snelle zwemmers van de Shell en R.E.T. De tijd van nummer 1 was 28.8 sec., terwijl van Wijk en Donkersloot er 33.9 en 32,7 sec. voor de 50 meter nodig hadden. Van Donkersloot hadden wij een betere tijd verwacht, omdat deze dagelijks traint op een 50 meter-baan in een buitenbad. 50 meter rugslag dames was weer een Shell- aangelegenheid, wij bezetten met W. Spijk- hoven en T. van Arnhem wel de tweede plaats in de series, doch in de prijzen zijn we niet gevallen. Tijden 43 en 44,8 sec. De nummers 1 en 2 hadden resp. 38,4 en 40,4 sec. H. Donkersloot zorgde met de rugslag voor een verrassing door een tweede plaats te be halen met 37 sec. Hij plaatste zich achter C. de Bakker van Dockyard, die er 34,4 sec. voor nodig had. M. Geeratz, die inviel voor R. Bijloo en waar voor wel een goede toekomst op het gebied van zwemmen is weggelegd, kwam op 41,4 sec. Hierna kwamen de estafettes. De 3 x 50 meter wisselslag estafette dames werd gewonnen door de Shell; onze meisjes T. van Arnhem, W. Spijkhoven en M. de Held brachten het niet verder dan de derde plaats met 2 min. 9,1 sec. De heren hadden bij de wisselslag estafette nog een baan vlinderslag. Jan Doornevehl nam deze voor zijn rekening in plaats van R. Bijloo. Verder deden H. Donkersloot, H. Driessen en P. Verheijde hieraan mee. Ook hier kwamen wij niet verder dan de 3e plaats, achter Shell en Dockyard, met 2 m. 35,5 sec. Hoewel wij op de 5 x 50 meter vrije slag dames een nieuw clubrecord maakten met L. Bouman, A. Verheijde, H. Boef, M. de Held en W. Spijkhoven en dit brachten op 3 min. 13,3 sec., maakten wij tegen Shell en Dock yard niets klaar. Deze dames spelen ook nog waterpolo en dat is op de vrije slag estafette direct te merken. Alle 5 deelneemstser zijn snel, terwijl bij ons 2 of 3 behoorlijk snel zijn. De heren op de vrije slag estafette maakten ook niets klaar, ieder had nog de persoonlijke nummers in de benen zitten, zodat zij als slakken door het water gingen. De ploeg be stond uit M. van Wijk, H. Donkersloot, P. Verheijde, J. v. d. Munnik en H. Driessen, tijd 2 min. 59,8 sec. Merkwaardig was het dat de jury en starter de schoolslag- en vlinderslag-zwemmers niet disqualificeerden, aangezien deze meer dan 1 zwemslag onder water zwommen. Deze regel is sinds 1 mei 1957 van kracht. Onze leden hielden zich eraan, doch anderen weer niet, zodat er geen juist beeld werd gegeven. Vooral niet bij de vlinderslag, waarbij een stuk on- derwaterzwemmen een groot voordeel is. De totale uitslag van de vierkamp luidt: 1. Shell 1086,9 punten 2. Wilton-Fijenoord 1126,7 punten 3. R.E.T. 1171,8 punten 4. Dockyard 1176,0 punten Aan het slot van deze middag werd een vriend schappelijke waterpolowedstrijd gespeeld tus sen W. F. en Shell, welke in een gelijk spel eindigde 1 -1. Om de wedstrijd enigs zins toonbaar te maken voor het publiek en om het klasseverschil te overbruggen van hei de zeventallen, werd onze ploeg versterkt met 2 R.E.T.-ers. Het is een sportieve wedstrijd ge worden, waarin zeer aardig spel te zien werd gegeven door beide partijen. Voor de rust werd door ons de leiding genomen. Een uit positie gespeelde achterhoede van Shell kon niet meer verhinderen, dat de vrijliggende M. van Wijk een goal maakte. Na de rust kreeg be trokkene nog enige van deze kansen, doch hij wist in zijn verbouwereerdheid niet meer te schieten. De rechts-voor van Shell deed het beter en wist via de paal onze doelman J. Doomeveld te passeren. Onze doelverdediger had verder zeer veel medewerking van paal en lat. Aan de andere zijde van het veld deed de keeper van Shell het uitstekend; zonder medewerking van paal en lat wist deze zijn doel voortreffelijk schoon te houden. Over het geheel was dit een aardig sluitstuk van de geslaagde middag aan de Vijfsluizen. Het volgende jaar hopen we vandaar weer met een beker naar huis te gaan. Af zwemfeest. Op zaterdag 12 oktober 1957 organiseren wij wederom in het Sportfondsenbad te Schie dam een afzwemfeest. Aanvang 19.30 uur, einde ca. 22.00 uur. Het programma luidt als volgt: 1. Diplomazwemmen voor de K.N.Z.B.-di ploma's I en II. 2. Uitreiking vaantjes aan winnaars klasse mentsproeven. 3. Wedstrijdzwemmen voor kinderen. 4. Komisch schoonspringen. 5. Kunst- en Showzwemmen, uit te voeren door onze dames-leden. 6. Gecostumeerd zwemmen voor kinderen. Diploma-zwemmen. Hieraan doen alleen die kinderen mee, die hiervoor worden ingeschreven door de heer Garnaat. (Ook de wedstrijdleden, die nog geen diploma I of II bezitten kunnen hieraan mee doen.) De kinderen die hun diploma behalen, ont-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 21