NIEUWS 26 de Lange Haven te Schiedam. Wij willen van deze gelegenheid gebruik maken om een oproep te doen voor nieuwe leden die in enig verband staan tot Wilton- hijenoord. Onze repetities worden gehouden iedere vrijdagavond van 8 tot 10 uur in het lokaal van de Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 te Schiedam. Wij rekenen op hun komst. Tenslotte willen wij gaarne de di rectie, het hoofdbestuur W.F., be stuur en leden van zustervereni gingen en in het bijzonder onze dirigent met onze leden en hun verwanten een voorspoedig en succesvol 1958 toewensen. Het Bestuur. schap. Dames-senioren 1 heeft de eerste helft afgesloten met een eerste plaats met 2 punten voorsprong op haar naaste concurrente. Ook het tweede herenteam bezet aan het einde van het jaar de eerste plaats, in de districts-reserve 2e klasse. Alle overige teams zijn in de vorige competitie op een redelijke plaats geëindigd. Op de jaarvergadering in januari werd het bestuur uitgebreid van 5 tot 7 leden. Het clubblad „Sportief" verscheen iedere maand. De contactcommissie kwam het afgelopen jaar met een nieuw plan, n.l. om iedere maand een contactavond te beleggen, waar door de leden diverse spelen kunnen worden beoefend. Dat dit goed insloeg is wel bewezen door de grote opkomst op deze avonden. De trainin gen zijn het afgelopen jaar tamelijk goed bezocht, de dames spanden door hun grote opkomst hier wel de kroon. We sluiten het jaar 1957 af met een ledenaantal van 98, n.l. 38 herensenioren, 29 damessenioren, 14 juniormeisjes, 14 juniorjongens en 3 adspirantmeisjes. Het aantal donateurs bedraagt 27. Mogen wij dit korte verslag besluiten met directie, hoofdbestuur, bestuur, commissies, terreinknecht, donateurs en alle leden dank te zeggen voor de medewerking die wij in het belang van de hand balsport in het algemeen en onze afdeling handbal in het bijzonder in het afgelopen jaar hebben mogen ontvangen. Tot slot wensen wij alle lezers van het W.F.-Nieuws prettige kerst dagen en een voorspoedig 1958 toe. Het Bestuur. AFDELING HENGELSPORT Prijsuitreiking 1957 én avond in het jaar willen onze henge laars feestelijk hun gewonnen prijzen in ontvangst nemen. Dan moeten ook de dames meedoen, dan gaan de benen van de vloer en wordt er gelachen, veel en hartelijk. Dan moe ten de vele rimpels, ontstaan door het turen naar de dobber, weggefeest worden. Die éne avond was dit jaar op zaterdag 7 decem ber in de zaal „Tivoli" te Schiedam. Opgewekte muziek aan het begin van de avond beloofde al dat het wat zou worden. Om half negen nam de voorzitter van de afdeling Hengelsport, de heer C. Aben het woord en heette het gezelschap har telijk welkom. „Wij zijn nu bijeen om ons jaarfeest opgewekt in vriendschap en goede kameraadschap te vieren. Wij danken allen die aan de voorbereiding heb ben medegewerkt en vinden het jammer, dat het hoofdbestuur verhinderd is om hier aanwezig te zijn. Niettemin waren wij in het afgelopen jaar bijzonder verrast en verheugd toen de heren B. Wilton en C. Keyzer daadwerkelijk onze sport hebben mee-beoefend, zij het met gering succes. Onze vereniging heeft dit aparte blijk van mede leven bijzonder op prijs gesteld. Wij danken ook de werkers, die de tombola in elkaar hebben gezet en welke straks, naar wij hopen, zal slagen." Na dit openingswoord reikte spreker de talrijke prijzen uit. We hadden van tevoren reeds een blik kunnen werpen op de vele nuttige gebruiksvoorwerpen en kleine ornamenten. Hier, evenals bij de tombola- prijzen, was het nuttige met het aangename ver enigd. Van de prijswinnaars noemen wij de eerste tien. de „keien" dus: le prijs J. Hendricks C. de Nijs C. Aben G. v. d. Burg A. Houting 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 6e prijs 7e prijs 8e prijs 9e prijs 10e prijs P. Broekhof H.v.d. Velden J. de Ligt J. Weerman A. Wensveen het afgelopen De club in haar geheel heeft in seizoen 444 vissen van verblijfplaats doen verwis selen. Het gewicht van dit „zootje" was niet min der dan 28 kilo. Als wij ons verplaatsen in de gedachtengang van de vis, dan zal de W.F.-club daar een zeer slechte naam hebben. Men kan zich zelfs voorstellen de navolgende speech te horen voorlezen of uitspre ken op één der grote protestmeetings in één der visrijkste wateren: „Waarde medewaterbewoners, palingen, snoeken en al het gedierte dat in het water thuis is. Met angst en ontzetting lezen wij de statistieken over de visvangst. Daarbij staat de W.F.-club bijna aan de top. Daar zijn hengelaars bij, die persoonlijk tientallen broeders en zusters uit onze verblijf plaatsen sleurden en in de kanis hebben opgebor gen. Via een pan met hete olie maakten zij bruine, harde plakken van ons en lieten zij ons verdwij nen in het donkere hol, dat de mensen maag noe men. Wij - de vissen aller wateren - protesteren. In massa trekken wij op naar de regeringszetels aller landen. Het moet uit zijn! Als de mens toch zijn vrije tijd rustig en sportief in de vrije natuur wil doorbrengen laat hem dan maar kikkers of slakken gaan vangen. Tot de onzen zeggen wij geen deegeterij meer en op voor een hengelloze en hakenloze waterwereld. Ik heb gezegd". (Donde rend vingeklapper en bek-applaus.) Terugkerende naar de zaal Tivoli zagen wij de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 28