27 NIEUWS prijs voor het minst aantal grammen gevangen vis uitreiken aan de heer A. de Jong. Deze ont ving een door een collega-lid, de heer W. Bosse- Iaar, vervaardigd sierlijk ornament. Na het officiële gedeelte trok iedereen gauw zijn vrolijkste gezicht aan en daarbij zorgde het gezel schap John van Heyst met een vlot stukje muziek (piano, accordeon en drum), dat de opgewekt heid bleef. John van Heyst zelf voerde door een vlotte con ference en als balletmeester de stemming omhoog. De leden zelf lieten zich evenmin onbetuigd. Joke van der Velden, dochter van één der leden, gaf een goed nummer accordeon-muziek weg en haar voorbeeld werkte inspirerend op andere ama teurs. De verloting van de tombolaprijzen vormde een rustige onderbreking en met vele hè's en has wer den de mooie en nuttige prijzen in ontvangst ge nomen. Wij mogen vaststellen dat de hengelclub een pret tig jaarfeest heeft gevierd en wensen alle leden - ondanks veronderstelde protesten uit de viswereld - sportieve en prettige uren toe in de vrije natuur. jaarverslag 1957 u wij bij het naderen van het nieuwe jaar nog eens een terugblik werpen op wat er gepasseerd is in de afgelopen maanden, kunnen wij (hengelaars) met een gerust hart zeggen, dat we weer een goed jaar achter ons hebben liggen. In januari 1957 bedroeg ons ledental 56. Ondanks een aan tal bedankjes zijn we door toe treding van nieuwe leden nu weer op 58 gekomen. Dit mag gerust een goede pres tatie worden genoemd, daar wij in 1954 met 30 leden be gonnen zijn. In januari 1957 werd onze jaar vergadering gehouden. Niette genstaande de vergadering slecht bezocht was, kon toch besloten worden om in maart een „eieren-concours" te hou den in de Rotterdamse havens. De voorzitter memoreerde daar bij, dat wij in de zomer een tweekamp zouden krijgen in Den Briel. Jammer is het, zo zei de voor zitter, dat wij altijd met de ploe gendienst te maken hebben, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Op 1 juni werd het visseizoen geopend met de eerste wed strijd van onze serie. Van ons hoofdbestuur hebben wij een wisselbeker gekregen, waar voor wij zeer dankbaar zijn. In deze wedstrijd was het de heer W. Vonk die voor de eerste maand beslag wist te leg gen op de beker en in de daar op volgende concoursen waren dit resp. de heren J. Hendriks, v. d. Licht, C. de Nijs, v. d. Licht en A. Houting. De heer v. d. Licht zal de beker deze winter een poosje in zijn bezit mogen houden tot juni 1958. Op 22 juni werd aan de sport- uitwisseling met Lips deelgeno men. Al was het viswater er gens in het Westland niet voor 100% goed, de W.F.-henge- laars wisten 20 visjes op te ha len tegen de Lips-hengelaars 10. Dus ook zij werden aan onze zegekar gebonden. Wij hebben n.l. sinds onze vereni ging bestaat nog geen twee kamp verloren. Op 7 september vond de reeds hiervoor vermelde tweekamp met de Watergeuzen uit Den Briel plaats. Ook daar lieten wij ons niet uit het water slaan ondanks het feit, dat de Water geuzen het voordeel hadden van eigen water. Onze vijf beste hengelaars visten 3461 gram en de Watergeuzen 1808 gram, zodat wij ook daar weer met een goede stemming vandaan zijn gegaan met de Watergeu zen aan onze zegekar. Ons serie-concours is in okto ber geëindigd', de prijsuitrei king vond plaats op 7 decem ber (zie hier voor). Kampioen in deze serie was de heer J. Hendriks met 68 stuks, wegende 4087 gram. De volledige uitslag van het con cours zal in het januari-num- mer 1958 bekend gemaakt wor den. Ook werd dit jaar tijdens de vakantieweek voor het eerst deelgenomen aan het concours van de Schiedamse Gemeen schap. Omdat wij niet met onze a- klassers konden uitkomen, moes ten wij ons met de 6e plaats tevreden stellen. Wij beschou- (Vervolg op pag. 28) AFDELING HARMONIE jaarverslag 1957 anneer we aan het einde van 1957 een terugblik wer pen op hetgeen onze Harmonie in het afgelopen jaar heeft gepresteerd, dan mogen we in alle opzichten weer tevreden zijn. Der traditie getrouw verleende zij haar muzikale medewerking bij diverse tewaterlatingen, uitdokkingen en doopplechtigheden in ons bedrijf. Het jaarlijks concert in een volledig bezet Passage Theater te Schiedam op 14 februari was niet alleen wat de keuze der nummers betreft, maar ook wat de uitvoering aangaat, een zeer geslaagde avond, waaraan ook de na de pauze vertoonde kleurenfilm „Wien bleibt Wien" zeer bijdroeg. De jaarvergadering op 17 februari bracht geen verandering in het bestuur. Niet minder dan 10 leden van onze Harmonie namen met succes deel aan het op 20 april te Vlaardingen ge houden regionaal solisten-concours. Op 25 mei werd een bezoek gebracht aan de gemeente Papen- drecht. Aan het in de gemeentelijke muziektent gehouden con cert ging een muzikale mars door deze plaats vooraf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1957 | | pagina 29