10 „Esso Amsterdam" Een goede hangstelling, maar valbanden om. Maar daarna kwam de „Esso Amsterdam" op de operatietafel te liggen, daar was heel wat meer aan te „verhapstukken" dan alleen maar „knip pen en scheren". Een groot karwei maar keurig voorbereid. Hoeden af voor hen die dit zo hebben klaarge stoomd, prima stellingen en, waar nodig, een goede afzetting. Een goede veilige afzetting tiaar nodig. Toch zeiden sommige medewerkers: „Nou meheer, als op deze boot geen dooien vallen, weet ik het niet meer". Zij bedoelden dat het soms erg moei lijk was. Enfin denkt u eens in lezer, stelling bij het werk maken om te slopen, stelling wegbreken om het gesloopte eruit te halen, stelling erbij ma ken om lasnaden te hakken, daarna dezelfde han deling plegen om de nieuwe gedeelten erin te brengen. Steeds werd aan de stellingen, (dus aan de veiligheid) veel zorg besteed. Ondanks alle moeilijkheden en problemen kwamen wij er hier ook met niet al te ernstige ongevallen af. Ook de machinefabrieken speelden een grote rol bij het veilig werken en ook daar gebeurde geen enkel ernstig ongeval. Bravo mannen. Gieterij Ondanks soms grote gevaren in deze afdeling kwam alles gelukkig nog op zijn pootjes terecht. Er werd veel gedaan om het veilig werken te be vorderen, wat steeds meer zijn vruchten begint af te werpen. Veilig, vlug en voordelig, dat is het spel dat wij moeten spelen. Bedrijf te Delf shaven Ook een van onze „buitenbezittingen", het bedrijf te Delfshaven, maar ook zij weten daar, waarom er veilig gewerkt moet worden en dus wordt daar het gezegde: „Denk en handel veilig" sterk gesti-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 12