Q Zo knipte Andersen uit papier NIEUWS 18 Wind en stroom hielpen hem. Als een lichte vogel scheerde het bootje over de golven, weg van het strand. Hij zat op de middelste doft en keek naar de steen, die aan zijn voeten lag. „Nu zal ik je zover weg brengen, dat je niet terugkomt!" gromde hij verwoed. Maar nog steeds scheen de steen zwaarder te wor den. Het bootje begon te zinken onder de last van haar verschrikkelijke lading. Yorrik probeerde te rug te keren, maar het gelukte hem niet. Op de plaats, waar de vorige nacht het wrak van het ge strande schip uiteengeslagen was, wilde hij de steen overboord gooien. Maar hij had er de kracht niet toe. Het bootje zonk dieper en dieper. De zee bruiste; meeuwen krijsten. Het water stroomde over de boorden. Het stond op de buikdenning, kwam tot aan de doften en hoger. Toen liet Yor rik wanhopig zijn riemen los en hij stak zijn han den op naar de hemel en smeekte: „In Godsnaam help!" Yorrik zelf is nooit teruggekeerd op het eiland. Onze Lieve Heer, die de meest verstokte zondaars genade schenkt, zal ook hem wel opgenomen heb ben op de plaats, waar zijn arme ziel rust kon vinden. Maar die steen lag de volgende dag toch weer aan het strand. Hij zal er nog wel liggen. Je moet maar eens gaan kijken. En dan hoef je over Yorrik geen oordeel te vellen. Zorg alleen maar, dat jezelf niet verontrust wordt door de blik van die ogen in dat stenen gezicht. Hans Christiaan Andersen kon niet alleen prachtige sprookjes schrijven, maar hij kon ook grappige knip sels maken van papier. In het Andersen Museum in Denemarken worden enkele van die knipsels bewaard, je ziet er één van op deze bladzijde. Zullen wij ook eens een stukje papier en een fijn schaartje in de hand nemen terwijl wij denken aan zijn sprookjes? Het lelijke jonge eendje kennen jullie toch zeker? Eerst een eendje. Het gemakkelijkst is het de schaar recht op te houden en het papiertje te draaien. Een dubbelgevouwen papier geeft twee eendjes öf als spiegelbeeld in 't water (fig. 1) öf met de snebben aan elkaar (fig. 2). De boom langs de waterkant wordt in tweeën gevouwen geknipt (fig. 3). De rij eendjes in vieren gevouwen (fig. 4). Voor de veertjes en het oogje van de eend prikken wij eerst een gaatje met de punt van de schaar (fig. 5). Succes ermee!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 20