NIEUWS 4 Tenslotte een overzicht van het nog onderhanden, resp. in bestelling zijnde werk 1 vracht-passagiersschip 12.000 t.d.w. voor de Kon. Rott. Lloyd; 2 tankschepen 19.800 t.d.w. voor buitenlandse rekening: 1 tankschip „Lorraine" 26.500 t.d.w. voor S.F.T.P. 1 tankschip 48.000 t.d.w. voor S.F.T.P.; 2 vrachtschepen 16.000 t.d.w. voor Phs. van Ommeren N.V.; 1 passagiersschip „Randfontein" 10.500 t.d.w. voor V.N.S.M.; 3 tankschepen 32.500 t.d.w. voor Kon. Shell Groep (La Corona) 1 tankschip 18.000 t.d.w. voor Kon. Shell Groep (La Corona); „Abra"; 2 tankschepen 32.000 t.d.w. voor N.Y. Ned. Pacific Tankvaart Mij. („Caltex Zwolle" en „Cal- tex Haarlem"). 1 tankschip 32.000 t.d.w. voor Phs. van Ommeren N.V.; Moge ook 1958 voor ons bedrijf en allen, die daarbij betrokken zijn, een gunstig jaar worden. In iedere aflevering van het W.F.-Nieuws wordt door onze Veiligheidsinspecteurs de heren Sparreboom en Potuyt het hunne ge daan om de veiligheid in ons bedrijf te be vorderen en - zoals wij een vorige maal reeds zeiden - niet zonder succes. In bet jaarverslag 1954 kon worden vermeld dat de ongevals- premie voor ons bedrijf was verlaagd en dat wij zelfs een restitutie op de premie van de vorige jaren hadden gekregen. Dit is op zich zelf een prettige financiële meevaller: wat echter meer voor ons allen telt is, dat het be tekent: dat er minder persoonlijk leed in de gezinnen van onze werknemers is geweest. Een ongeval, hoe gering ook, betekent altijd een verstoring van de gewone gang van zaken, niet alleen in het bedrijf, doch ook in het ge zin en bij ernstige ongevallen kan deze ver storing zelfs zeer langdurig zijn. Toen wij dan ook op 31 december 1957 het jaar afsloten en zich in ons bedrijf geen dodelijke ongevallen hadden voorgedaan, waren wij zeer verheugd. De tussentijdse cijfers wezen er wel op, dat het aantal ongevallen verminderde, echter ook dat de ernst van de ongevallen, gemeten naar het aantal dagen afwezigheid, in het algemeen vermeerderde. Hierbij heeft een grote rol gespeeld het aantal verkeersongevallen komende van en gaande naar huis. Deze ongevallen namen het afge lopen jaar niet alleen in aantal toe, doch zij vormden in het algemeen ook de ernstige on gevallen. Gelukkig echter dat wij op de werf geen dodelijk ongeval behoefden te boeken. Daarnaast is er nog een ander gunstig ver schijnsel. Per 1 juli 1956 werd de premie inge volge de Ziektewet gelijkelijk verdeeld tussen werkgever en werknemer en daar toen in den lande de premie voor omslag - leden van de Bedrijfsvereniging voor de metaalindustrie en de Elektrotechnische Industrie werd ge steld op 5,2 meende het bestuur van de Ziekenkas, dat wij het bij W.F. in ieder geval zouden kunnen doen met 5 premie. In de' sedertdien verstreken anderhalf jaar is ge bleken, dat met deze premie een aanzienlijke reserve voor onze Ziekenkas kon worden ge kweekt, zó dat per 1 januari 1958 de premie ingevolge de Ziektewet verlaagd kon worden tot 4 paritair bij te dragen door werkgever en werknemer. Iedere werknemer kan zien dat dit liem wekelijks Yi dat is dus 40 a 50 cent bespaart, terwijl voor W.F. Yi over het jaarloonbedrag ook niet uit te vlakken is. Toch mag ook hier weer niet alleen het fi nanciële voordeel spreken, doch is het juist om op deze verlaging te wijzen omdat hier mede wordt aangetoond, dat in onze bedrij ven in het algemeen niet onnodig wegens ziekte verzuimd wordt. Er zijn zeker in den lande bedrijven waar het ziekteverzuim nog lager is, doch W.F. slaat met deze cijfers te genover andere bedrijven geen slecht figuur. Laten wij hopen dat 1958 ons hetzelfde beeld zal geven, dus weinig ongevallen en weinig ziekteverzuim en dat zowel thuis als op de werf allen gezond mogen zijn. De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 6