r ÖJ» NIEUWS 6 deze behoefte tegemoet kun nen komen. Gezien nl. de grote inwendige breedte van dit dok is het slechts nodig het te doen ver lengen om het geschikt te ma ken voor tankers tot ongeveer 85.000 ton laadvermogen. De lengte is momenteel 212 meter. Door nu dit dok aan beide ein den te verlengen met ongeveer 20 meter, zodat de totale lengte 252 meter wordt, zal het in staat zijn bovengenoemde sche pen op te nemen. De directie heeft thans besloten tot deze vergroting over te gaan. Op bijgaande tekening vindt u het verlengde dok 4 afgebeeld met daarin opgenomen één van de twee reeds in de vaart zijnde schepen „Universe Leader" en „Universe Challenger", elk met 85.500 ton laadvermogen. Om u een idee te geven van de afmetingen hebben wij tevens het Groothandelsgebouw te Rotterdam afgebeeld. De kade, welke in aanbouw was om dergelijke grote schepen lig plaats te verlenen, is inmiddels gereedgekomen, zodat thans aan de grootste schepen de no dige service kan worden ver leend. Ter gelegenheid van de jaarwis seling mochten wij van werknemers en oud- werknemers vele gelukwensen ontvangen. Wij zijn daarvoor zeer erkentelijk en wij hopen, dat het jaar 1958 voor alle mede werkers en oud-medewerkers voorspoedig moge zijn. Van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de kankerbestrijding ontvingen wij de volgende dank betuiging: Geachte Dames en Heren, Van de Postgirodienst ontvingen wij een advies van bijschrijving 3.475,59 bedragende. U kunt er van verzekerd zijn, dat wij Uw voortdurende zeer belangrijke steun in hoge mate waarderen. Mede hierdoor wordt het de medische wetenschap mogelijk gemaakt haar heilzame arbeid voort te zetten en uit te breiden. U nogmaals van harte dankzeggend verblijven wij met vriendelijke groeten, Nederlandse Vereniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de kankerbestrijding. Bovenstaande foto geeft een beeld van de huldiging die onze werknemer 02-537 W. Dijk, meemaakte op de laatste dag, dat hij werkzaam was als controleur op de lasvloeren. Op 31-1-1911 trad hij op 20-jarige leeftijd in dienst op het Etablissement Fijenoord en hij werd tewerkgesteld in de plaatwerkerij. In 1932 kwam hij naar Schiedam en hij werk te daar op de mallenzolder en bij de af schrijvers. 5 jaar geleden werd hij, mede door zijn grote ondervinding en door z'n kwaliteiten als gedegen vakman, geplaatst als aftekenaar- controleur op de lasvloeren, waar hij door z'n grote vakkennis en collegialiteit een vraag baak was voor z'n medewerkers. Hij was een man die z'n werk altijd zéér se rieus opvatte en een voorbeeld van plichtsbe trachting. In 1951 had z'n 40-jarig jubileum plaats en in december 1952 werd hij onderscheiden met de eremedaille van de Orde van Oranje Nas sau. De woorden op het bord, voorkomende op zijn afscheidsfoto, zijn zeer zeker op hem van toepassing en wij hopen dat hij nog vele jaren van een welverdiende rust mag genieten. N.A. f

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 8