7 NIEUWS OFFICIËLE MEDEDELINGEN Betreft: Organisatie afd. Stoomturbine-installaties turbines, ketels, machinekamersvan de tekenkamer werktuigbouw. Met ingang van 1 januari 1958 zal de heer H. H. Drewes optreden als sous-chef voor de bovenge noemde afdeling. De heer Drewes is speciaal belast met de afdeling machinekamer-installaties (pijpleidingen). Zoals bekend is de heer J. van Otterloo belast met de functie van sous-chef voor de afdeling turbines en ketels, terwijl de heer W. Zipp chef van de gehele afdeling is. Met ingang van 1 januari 1958 is als onderdeel van het directie-secretariaat een afdeling „Personele Zaken Beambten'' in het leven geroepen. Met de leiding van deze afdeling is belast Mr. E. L. van Son aan wie als medewerker is toege voegd de heer H. J. Tamminga. De taak van deze afdeling omvat o.a. 1. het inrichten en bijhouden van een centrale beambten-personeelsadministratie. 2. het verzorgen van de werving van beambten- personeel. 3- het coördineren van de werkzaamheden en het adviseren inzake aanstelling, salariëring, over plaatsing, bevordering, opleiding en ontslag van beambtenpersoneel. 4. het in nauwe samenwerking met de directie, chefs en belanghebbenden opstellen van een werkschema voor de ontwikkeling van het per soneelsbeleid voor beambten. Met ingang van 11 november 1957 is opgericht een afdeling Eindcontrole-Werktuigbouw belast met de eindcontrole-werkzaamheden ten behoeve van de afdeling Bewapening. Met de leiding van deze afdeling is belast de heer Ir. C. Boerman. De heer G. Sterkman, hoofd-ingenieur bij de af deling Werktuigbouw, is eerst kortelings hersteld van een hem in november 1956 tijdens een dienst reis overkomen zeer ernstig verkeersongeval. Uit hoofde van persoonlijke en zakelijke overwe gingen is met ingang van 1 januari 1958 aan zijn werkzaamheid ten dienste der onderneming een andere gestalte gegeven en wel in dier voege, dat hij van de zorgen der dagelijkse leiding in de betrokken afdeling is vrijgesteld en voortaan de belangen der onderneming in een adviserende functie zal dienen. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Was het ons een genoegen in het voorgaande num mer van dit blad te kunnen vermelden dat een onzer personeelsleden begiftigd was met een Ko ninklijke onderscheiding, ook in dit nummer kan een vermelding van dezelfde strekking plaats vinden. Ditmaal betreft het de heer J. H. D. Smit, die als voorman werkzaam is bij de afdeling Buitenbank werkers-Reparatie. Hem werd bij Koninklijk Be sluit van 28 november j.l. no. 12 toegekend de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Met zijn echtgenote ontvangen in de directieka mer, werd de heer Smit, in tegenwoordigheid van chefs en personeels-vertegenwoordiging, mede na mens diens collega's toegesproken door Ir. B. Wilton. Deze deed mededeling van het Koninklijk Besluit en droeg namens de Burgemeester van Rot terdam de model-onderscheiding over aan de ge decoreerde, die - van de onderneming - ook nog een kleinere draag-medaille ontving. Heer Smit, ook ónze gelukwensen met uw onder scheiding De kopie voor het februari-nummer dient vóór 10 februari in het bezit van de redaktiekoinniissie te zijn.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 9