gelukkige gezinnen in de Vla ar dingen Van Viandenstraat te 11 NIEUWS 16 Op 25 januari is in een blok van 48 woningen tijdens een korte „plechtigheid" de sleutel van één der 16 gereedgekomen huizen door Ir. B. Wilton uitgereikt aan de heer D. van Ekelenburg, één der toekomstige bewoners. Over pl.m. drie weken zullen alle 48 woningen dan door W.F.'ers zijn bewoond Dit complex is gebouwd in opdracht van het Pen sioenfonds W.F. Om aan dit zeker voor de a.s. bewoners heugelijk feit een enigszins officieel karakter te geven hadden zich te pl.m. 3 uur op no. 41 ver scheidene personen verenigd. Aanwezig waren daar o.a. Ir. B. Wilton als voorzitter van het Pensioenfonds W.F. en zijn medebestuurs leden, de heer C. Keyzer, chef van Sociale Zaken (deze afdeling behandelt de woningverdeling), Ir. W. J. Schuppen, bedrijfsinge- nieur van het aannemersbedrijf B. en P. Both te Vlaardingen (de bouwers) en tenslotte de a.s. huurders met hun dames. In zijn toespraak memoreerde de heer Wilton de overbekende moeilijkheden op het gebied van woningnood en woningbouw. „Als er veel vraag is naar het een of ander bestaat er soms een neiging om dit gevraagde dan maar af te leveren op de gemakke lijkste wijze, zonder soms te letten op kwaliteit en afwerking. Dit is met deze woningen nu juist niet het geval en ik dank de firma Both voor de aandacht en toewijding waarmee deze huizen zijn gebouwd en opgeleverd en wel binnen de vastgestelde termijn, wat op zich zelf reeds een prestatie is. Wij weten dat 48 woningen op het grote tekort in het land geen groot cijfer is, maar voor de W.F.-gemeen schap betekent het veel. Wij kunnen weer 48 gezinnen in een be hoorlijke woning onderbrengen en voor de toekomst hebben wij nog meer plannen." Spreker dankte ook de gemeenten Vlaardingen en Schiedam voor de medewerking ondervonden bij de tot stand gekomen verschui vingen. In een persoonlijk woord tot de a.s. bewoners wees de heer Wilton erop, dat er veel studie gemaakt wordt van de moderne woning bouw en -inrichting en dat de praktische toepassing o.a. hier te vinden is. „Maar" zei spreker, „prettig en goed wonen is niet alles. Een be drijf kan zich bemoeien met de bouw, maar niet met het wonen en bewonen zelf. In werktijd doen wij de zaken, die gedaan moeten worden, dames, maar het gezin heeft haar eigen verantwoordelijkheid. Omdat u deel uitmaakt van de W.F.-gemeenschap hoop ik, dat u en uw gezinnen in deze mooie woningen de naam van ons bedrijf zult hooghouden en dat u allen zult beseffen, dat ook het leven van onze werknemers buiten werktijd belangrijk kan zijn voor de goede naam van ons bedrijf." Tenslotte wenste spreker de a.s. bewoners in hun nieuwe omgeving vele en gelukkige jaren toe, waarna de symbolische overhandiging van sleutel en vereiste woonvergunning aan de heer van Ekelenburg plaatsvond. Ook mevrouw van Ekelenburg deelde mee: zij ontving het eerste boeket voor haar woning. Een rondwandeling in het complex toonde aan, dat er niet teveel was gezegd: ruime, prettige kamers, keuken en douche-cel. De begrippen ruimte en geriefelijkheid zijn op een prachtige wijze in toepassing en met elkaar in overeenstemming gebracht. Met de juiste meubilering zal het in deze huizen zeker goed wonen worden. Van de heer Vermaase van Sociale Zaken vernamen wij nog bij zonderheden over „operatie Van Viandenstraat". Het blok bestaat uit 45 vierkamer- en 3 vijfkamerwoningen. Er ko men o.a. één gezin van 10, één van 8 en één van 7 personen te wonen. De volledige lijst van de toekomstige bewoners geeft - in het klein een getrouw beeld van de algemene woningmisère. Wij doen or slechts een greep uit: man, vrouw en 1 kind 8 jaar inwonend man, vrouw en 4 kinderen 10 jaar inwonend 6 jaar inwonend, 4 jaar inwonend enz. enz. Overwegend dus inwoningsgevallen. Het verhaal van elk geval apart zou een goed stylist stof geven voor het schrijven van een trieste roman. Gelukkig dat voor deze gezinnen nu het eind van de narigheid is gekomen. Dat onze directie bijzonder geïnteresseerd is bij de oplossing van het woningprobleem van de werknemers be hoeft niet nader onderstreept te worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 13