161,03 M 528'3 7/s" 149,00 M 20,10 M 12,20 M 8,54 M 3 NIEUWS monteren: eerst scheepsbouw en dan ma chinebouw. En het resultaat van deze samenwerking verdwijnt tenslotte weer van onze werf, naar wij hopen voor een lange gelukkige en voor de rederij profijtelijke vaart. De voornaamste gegevens van het schip zijn: Lengte over alles Lengte tussen de loodlijnen Breedte Holte Diepgang Draagvermogen Inhoud laadruimen Inhoud koel- en vriesruimen Inhoud speciale lading Inhoud dieptanks 488'ÏOW 65'113/s" 40'0B|io" 28'01/4" 11.500 tons 594.000 cub ft. 5.400 cub ft. 2.700 cub ft. 3.600 m3 Het schip is van het gesloten shelterdekty- pe met accommodatie voor twaalf passagiers; het is voorzien van een lange bak, een brug dekhuis en een gedeeltelijk verzonken kam panje en heeft een schuine voorsteven en een kruiserhek. Achter de voorpiek bevin den zich drie laadruimen, waarin onder het hoofddek nog een extra tussendek is inge bouwd. Hierachter ligt een laadruim, waaronder vier dieptanks, door een tunnel gescheiden. Ter hoogte van de motorkamer bevinden zich op het tussendek aan SB laadruimen voor gekoelde, bevroren en diepvriesprodukten. Aan BB liggen de koelruimen voor de normale dienst en proviandstores. Ook is op dit dek de koel machinekamer ondergebracht. Achter de motorkamer zijn nog twee laadruimen met zes dieptanks. Het schip heeft uitgebreid laad- en losgerei. Het heeft vier vierkante masten, voor zien van zalings en vier laadpalen. Er zijn twintig elektrische laadlieren opgesteld voor het bedienen van twaalf stuks 5-tons en 8 stuks 10-tons laad bomen. Bovendien is het schip uitgerust met twee zware spieren voor lasten van 85 ton en een voor 40-tons last. De twaalf passagiers worden ondergebracht in zes twee-persoonshutten op het promenadedek met eigen toilet- en doucheruimte. Zij krijgen de beschikking over smaakvol inge richte eet- en rooksalons. Op het commandobrugdek liggen de verblijven van de kapitein en de marconist, voorts fanka- mers, radiohut, kaartenkamers, gyrokamer en stuurhuis, terwijl in het brugdekhuis de officieren hun hutten met eet- en rooksalon hebben. De bemanning is ondergebracht in comfortabele, voor het merendeel één-persoonshutten, welke zich midscheeps en in de kampanje bevinden. Ten be hoeve van de bemanning zijn voor de verschillende diensten een 8-tal ruimten ingericht als eetkamer en rooksalon. Alle verblijven van passagiers en bemanning zijn aangesloten op een airconditioninginstallatie. Het schip is voorzien van echolood, Sal-log, rich tingzoeker, radio en radar. De motorinstallatie van de „Mississippi Lloyd" bestaat uit een 9-cilinder enkelwerkende 2-takt dieselmotor met oplading, fabrikaat Sulzer, type 9 RSAD 76, met een maximaal vermogen van 11.700 EPK bij 119 omw./min., waardoor het schip een snelheid van 18 mijl zal kunnen berei ken. De motor is ingericht voor het gebruik van „zware olie" als brandstof.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 5