STUDIEFONDS Willy Wilton Fonds 13 NIEUWS menwerking de goede sfeer te bevorderen. Een goede sfeer en een grotere bedrijfsveiligheid stellen ons in staat een product te leveren van hogere kwaliteit. U ziet, lezer, dat wij door samenwerking te betrachten ons aller belang dienen. Betere productie, grotere veiligheid en door een goede verhouding prettiger werken' De veiligheidsdienst. goede hygiënische toestand in het bedrijf moet hel pen bevorderen. Door op deze manier samen te werken is nog zoveel goeds te bereiken. Iedereen helpt zodoende mee de bedrijfsveiligheid zo hoog mogelijk op te voeren en toont gemeenschapsmens te zijn met begrip voor het leed dat u en een ander kan overkomen. Ook zijn de grondslagen aanwezig om door deze sa- Vanaf de oprichting van het fonds in april 1950 tot 1 januari 1958 werden 17 aanvragen ontvangen, waarvan er 10 werden afgewezen, t.w.: 8 op grond van de statuten en het reglement en 2 op grond van psychologische rapporten. In 7 gevallen werd uitkering ge daan, t.w.: 1. studie natuurkundig ingenieur. Toelage voor 1 studiejaar. Er werd geen hernieuwde aan vrage ontvangen, aangezien betrokkene werd aangesteld als assistent op de Technische Hogeschool. Hij is inmiddels geslaagd. 2. studie voor vliegtuigbouwkun dig ingenieur. Toelage voor 4 studiejaren. Betrokkene is geslaagd. 3. studie voor electrotechnisch in genieur. Toelage voor 4 studiejaren. Daarna geen aanvrage meer ontvangen, aangezien betrok kene werd aangesteld als assis tent van een der professoren. Betrokkene is geslaagd. 4. studie voor scheikundig inge nieur. Toelage voor 4 studiejaren. Betrokkene is inmiddels ge slaagd. 5. studie aan instituut voor hogere politie-ambtenaren: Toelage verleend voor 2 stu diejaren. Betrokkene is in juli 1955 ge slaagd. 6. studie aan M.T.S. voor chemi sche techniek. Toelage voor 1 studiejaar. Geen verdere aanvraag ontvan gen. 7. studie aan universiteit voor sociologie. Toelage voor 2 studiejaren. Dit geval loopt nog. Tot nu toe werd bijna 10.000, ten laste van het studiefonds ge boekt. In 8 jaar tijd is er dus aan 7 per sonen een toelage verstrekt, het geen ons bij een personeelssterkte van bijna 7.000 man zeker niet aan de hoge kant lijkt. Nogmaals willen we daarom de aandacht ves tigen op één der artikelen uit de statuten, t.w.: ,,Het doel van dit fonds is het „verlenen van financiële bijdragen „voor studiedoeleinden van leden „van het personeel van de Dok- „en Werf-Maatschappij Wilton- „Fijenoord N.V., van hun wettige „en gewettigde kinderen, hun „stiefkinderen en van in hun ge- „zin volledig opgenomen kinde ken." Hiernaast wordt, buiten alle door het bestuur wenselijk geachte in lichtingen omtrent de gegadigde en diens omstandigheden, elke aan vrage speciaal op de volgende punten onderzocht: 1. de begaafdheid van de gega digde voor het opgegeven stu dievak, omvattende de oplei ding tot een erkend examen of beroep, blijkende uit in te win nen schriftelijke rapporten van hoofden van school- of onder wijsinstellingen, waarbij bij voorkeur aanvragen in behan deling zullen worden genomen voor opleiding tot examens of beroepen liggende op technisch en/of economisch terrein; het staat het bestuur evenwel vrij ook aanvragen liggende op daarmede door een of meer leden van het bestuur verwant geacht gebied in behandeling te nemen; 2. de resultaten van een door of namens de gegadigde gedaan of van een alsnog in te dienen verzoek bij daarvoor bestaande instellingen om toekenning van een studiebeurs of van een stu- diebijdrage; 3. als sluitstuk op een met bevre digend resultaat door het be stuur verricht onderzoek der onder I en 2 genoemde punten zal een op kosten van de Stichting uit te voeren psycho technisch onderzoek van de ge gadigde door een vanwege het bestuur aan te wijzen psycho technisch bureau in Nederland plaatsvinden, welke bevindin gen in een door dit bureau te verstrekken schriftelijk rapport moeten zijn vastgelegd. Aanvragen kunnen schriftelijk worden gericht aan het bestuur van het fonds en worden ingele verd bij de afdeling Sociale Zaken. Ontvangsten: 772,45 Schiedam 25,Bijzondere baten 354,10 Werf Rotterdam 1000,- Bijzondere baten 1,— N.N. Uitgaven: In de maand februari werd aan 79 leden van ons personeel in to taal 1754,42 uitgekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 15