Afdeling Handbal De geschiedenis van Handbal Hoe oud handbal precies is, valt moeilijk te zeggen maar in Ne derland speelt men het ongeveer een 30 jaar. Afdeling Schaken (JJ|) NIEUWS Er zijn verschillende landen - en niet alleen in Europa - die de eer opeisen de grondlegger te zijn van handbal. In Nederland hou den wij het echter op Duitsland. Handbal is voornamelijk ontstaan uit de gymnastiekverenigingen. Deze zochten naar een veldsport - in de zomer - als compensatie voor hun oefeningen die ze in de winter in de zaal hadden be oefend. Men zocht niet alleen een sport voor heren, doch ook voor dames, jongens en meisjes. Een spel of sport dus, geschikt voor beide seksen en iedere leef tijd. De man die dit vond en met spelregels omkleedde was Carl Schelenz. Het spel, zoals hij het ontwierp, wordt in grote lijnen heden ten dage nog zo gespeeld. De spelregels zijn vanzelfspre kend aan de technische vooruit gang van het spel aangepast. Carl Schelenz werd zelf een zeer prominente speler van Duits land. Zijn schotvaardigheid was enorm. Stelt u zich voor een handbal- of voetbaldoel, dezelfde afmetingen. Dit doel werd ver deeld in 18 vakken en genum merd. Met de bal startte hij van ongeveer 25 - 30 meter van het doel, speelde de bal over naar een medespeler en ontving hem dan weer terug. Tijdens het te rugspelen op hem werd er een nummer genoemd en dan schoot hij van pl.m. 18 - 20 meter haar- zuiver in het genoemde nummer. In Duitsland wordt het spel zeer intensief en uitgebreid over het gehele land beoefend. Ook in de Scandinavische landen, België, Frankrijk, Zwitserland, Oosten rijk en de Balkanstaten wordt het veel beoefend. Zelfs Ame rika en Japan zijn ermee be gonnen. Gaat u er ook aan beginnen? We trainen nu weer op het veld Op dinsdagavond van 19.00-20.00 uur de pupillen-, adspirant- en juniorenmeisjes. Op woensdagavond van 19.00 - 20.00 uur de heren en junioren. Op donderdagavond van 19-00 - 20.00 uur de dames. Tot kijk op het veld! De huishoudelijke competitie: Nu we hier vrijwel aan het ein de gekomen zijn, feliciteren wij vast de heer Schoones, die er in geslaagd is om in de Rotterdamse afdeling als overwinnaar uit de strijd te komen. Wat Schiedam betreft, is het definitieve resul taat nog niet bekend. Hoewel de heer Hamerslag nog no. 1 staat, moet de beslissing tussen hem en de heer Hersbach nog vallen. Daarna zullen de heer Schoones en de Schiedamse overwinnaar nog kampen om de titel Club kampioen 1957/1958, zomede om de door het Hoofdbestuur be schikbaar te stellen kampioens- prijs! De hondscompetitie: Ons le tiental heeft nu een jaar gespeeld in de le klasse, doch zich daarin helaas niet kunnen handhaven. We hopen dus straks weer te starten in de 2e klas om opnieuw te trachten naar de top te klimmen. Waarom zou dit niet kunnen als iedereen zijn beste beentje voorzet? Het 2e tiental is geëindigd op de 7e plaats, alhoewel we een beter resultaat hadden verwacht. Over de resultaten van het 3e tiental kunnen we zeer tevreden zijn, aangezien dit als 4e in zijn groep is geëindigd. Natuurlijk zeggen we ook nu weer: volgend jaar beter! Over ons 4e tiental kunnen we kort zijn, want dat is voor alsnog slechts een wens-droom; we zien met verlangen uit naar het tijdstip dat ook dit 4e tien tal geboren zal zijn. Het moet toch mogelijk zijn om bij zo'n groot bedrijf als het onze 45 a 50 schakers te organiseren! Vooral nu er twee mogelijkheden zijn: maandagavond in Schiedam en woensdagavond in Rotterdam

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 19