Afdeling Zwemmen NIEUWS 18 Thans is het schoonmaaktijd en dit laat zijn invloed ook merken op het schaakleven. Wie weet hoeveel schakers thans tijdens de clubavonden thuis staan te zwoe gen met wit- of verfkwast! Ik heb er diep respect voor en be grijp best dat de clubavond thans wat in het gedrang komt. Alleen laat dit een zeer tijdelijk ver schijnsel wezen en reken er al len reeds nu op, dat we met sep tember beslist weer „en masse" trouw present zijn. Indien mogelijk, verwaarloos dan ook in de zomermaanden de schakerij niet geheel en al; oefe ning is altijd nuttig. Bovendien kunt u natuurlijk altijd trachten uw collega's en vrienden vast op te warmen om straks bij de nieuwe competitie onze gelederen te versterken. Ook bij ons geldt het: hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Dus mogen we op u re kenen? Dan nu veel succes met de schoonmaak. J. v. M. W edstrijdnieuws. Tijdens de wedstrijden voor de Z.R.O.-competitie op 26 april j.l. heeft W. Spijkhoven kans gezien niet minder dan 15 sec. af te ha len van het clubrecord op de 4 x 50 meter persoonlijke wissel slag voor dames; zij bracht dit record op 3-21,8 sec. Proficiat Willy. De overige tijden door onze le den gemaakt zijn als volgt: 15 jaar: 44.1 sec. 44,5 sec. 45,8 sec. 50.2 sec. 50.3 sec. 52.4 sec. 45,3 sec. 48,3 sec. 50,8 sec. 50 meter vlinderslag 16 en 17 jaar: M. de Held 41,8 sec. W. Spijkhoven 42,2 sec. Persoonlijk record J. de Bruyn 48,1 sec. T. van Arnhem 52,5 sec. P. Verheyden 44,5 sec. 50 meter rugslag 12 A. Verheyden R. Touw W. Knol M. Vermaat D. Vermaat J. Bouman R. Doorneveld A. Hagendijk K. Kraayeveld H. Donkersloot 39,7 sec. Persoonlijk record M. Bijl 45,1 sec. Persoonlijk record 4 x 50 meter wisselslag heren: R. Bijloo 2.54,9 sec. Voor een militair geen slechte tijd. Clubkampioenschappen 1958 In april zijn voor onze leden de clubkampioenschappen gehouden. Wij zullen hier alleen de kam pioenen vermelden, die op alle drie zwemslagen tezamen, de beste tijd hebben gemaakt. Wij feliciteren de clubkampioenen van harte en wensen hun het volgende jaar evenveel succes. Bij de dames werd W. Spijkho ven no. 1, zij bezette ook in de vrije slag en rugslag de eerste plaats resp. in de tijden 1.15,3 en 1.26,1 sec. Op de schoolslag moest zij de eer laten aan M. de Held, 1.38,3 sec. Bij de heren is R. Bijloo in het totaalklassement nog niet te verslaan, doch zo wel op de school- als rugslag staken H. Driessen met 1.22,7 sec. en H. Donkersloot met I.17,4 sec. hem de loef af. Op de vrije slag bezet R. Bijloo de eer ste plaats in 1.11,8 sec. Na zijn militaire diensttijd zal zijn hege monie wel weer moeilijker te doorbreken zijn. De adspiranten, die nog zonder startvergunning zijn, hebben een geduchte kandidaat erbij gekre gen, namelijk H. Verheijden. Hij bezet met z'n 9-jarige leeftijd de eerste plaats in het totaalklasse ment, na de 50 meter vrije slag in 36,1 sec. en de rugslag in 41,9 sec. gewonnen te hebben. De 50 meter schoolslag was voor D. Christen in 43,7 sec. Bij de meisjes is het G. Spijkho ven niet gelukt tot de eerste plaats door te dringen; zowel op de 50 meter school- en rugslag was zij nummer één in resp. 48,1 en 46,1 sec., doch de 50 meter vrije slag was voor B. Dekker in 38,6 sec., die ook in het totaal de eerste plaats bezet. Bij de kinderen van 12 - 14 jaar zijn Corry Maarschalkerwaard en Nico de Knegt op de eerste plaats gekomen. In de leeftijds groep van 10 en 11 jaar waren dit Anneke Dries en Chris Hoo- gendoorn, terwijl bij kinderen van 6-9 jaar Marja v. d. Kraan en Gert v. d. Struis nummer één werden. De beide laatsten hadden alle drie slagen afzonderlijk reeds gewonnen, misschien be looft dit wat voor de toekomst. Waterpolo De laatste wedstrijd van de win tercompetitie is eindelijk een overwinning geworden. Met 4 - 2 werd Shell 2 naar huis gestuurd. Voor de zomercompetitie zijn twee zeventallen ingeschreven; wij wensen ze het komende sei zoen veel succes toe. De thuis wedstrijden worden gehouden in het bad „Groenoord". Shell-vijfkamp Op 21 juni a.s. houdt de Shell weer zijn jaarlijkse vijfkamp aan de Vijfsluizen. Ook onze wed- strijdploeg zal er wederom aan deelnemen. Het buitenbad Nogmaals wijzen wij onze leden er op, dat er thans iedere woens dagavond, aanvang 19.30 uur, een extra clubuur is in het buitenbad „Groenoord" te Kethel. Ieder lid, jong en oud, heeft er gratis toe gang op vertoon van het lidmaat- schapsbewijs. De waterpoloërs krijgen op dit clubuur een extra training, ter wijl ook voor de dames een begin wordt gemaakt met waterpolo- training. Voor de overige leden is het vrij zwemmen naar hartelust. Wij vertrouwen erop dat onze leden, evenals vorig jaar, in vol doende aantal zullen opkomen, zodat dit clubuur wederom een succes zal zijn. De Nationale Kampioenschappen. 8, 9 en 10 augustus staan in het teken van de Nationale Kam pioenschappen, welke dit jaar zullen worden gehouden in bad „Groenoord" te Kethel. Wij krij gen hiermede de unieke kans dit evenement van dichtbij te zien,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 20