ideënbus 7 NIEUWS Het is begrijpelijk, dat de inzenders van een idee vol spanning op een antwoord wachten. Het is echter niet altijd mogelijk om een inzending onmid dellijk op haar juiste waarde te schatten; het kan voorkomen, dat het bewuste idee eerst enige tijd in studie genomen moet worden of in de praktijk moet worden beproefd, alvorens te kunnen vast stellen of en zo ja, hoeveel premie kan worden toe gekend. Gelukkig hebben wij thans weer een behoorlijk aantal ideeën kunnen afwikkelen, ook van recente datum en er zijn nu nog slechts enkele „oudere" ideeën in de molen. Bij onze laatste verantwoor ding spraken wij de hoop uit op een of ander „knal"-idee, waarvoor weer eens een flinke premie toegekend zou kunnen worden. Inderdaad zit er nu een prima idee bij, waarvoor een premie van 350,is toegekend. Overigens variëren de bedragen van een aanmoedi gingspremie van 5,tot een premie van 150,—. Idee 350 Nadraaien van zuigerveren. Sinds het rolapparaat in gebruik is, wordt dit nadraaien niet meer gedaan. Geen premie. Idee 442 Gereedschap voor het overnemen van exercitiegranaten uit de liftkoker buiten de geschutstoren 12 cm. Het idee getuigt van een grote vindingrijkheid en geeft een goede besparing. Premie 350, Idee 453 Verbeterde werkmethode voor het draaien en honen van drukcilinders. De voorgestelde methode geeft geen besparing. Geen premie. Idee 456 Gaten ruimen met een boutentol. Dit gaat niet in verband met het grote verschil in toeren. Geen premie. Idee 472 Rooster van ontvettingsapparaat te voorzien van een rand om gevormde kool op te vangen. Dit geeft geen verbetering. Tijdig schoonmaken is de juiste methode. Geen premie. Idee 539 A. Het stellen van geleideschenen voor de bovencentrering van de granaat bij de tempeerstand in de liftkoker: het ontworpen gereedschap is gemaakt en heeft zijn praktische waarde bewezen. B. Het aanbrengen van een hulpbus bij het monteren van de ringmoeren voor de geleideschenen bedoeld onder A: de praktische waarde van de hulpbus is eveneens be wezen. Premie 35, Idee 547 Bij het lassen gebogen staalborstels te gebruiken daar deze minder slijten dan de rechte borstels. In de praktijk blijken de gebogen staalborstels aan de punt net zo snel te slijten als de rechte. Directe voordelen zijn dus niet aanwezig. Geen premie. Idee 559 Samenstelling van modelzand te veranderen om scheuren en bladderen te voorkomen. Het proberen van wijzigingen is o.i. geen idee, waarvoor een beloning toegekend zou kunnen worden. Geen premie. Idee 602 Het sorteren van oude kernijzers in rekken en sorteren op lengte. Het sorteren van oude kernijzers wordt al sinds jaren ge daan. Sorteren op lengte heeft niet veel zin, daar het een uitzondering zal blijven, dat bij een voorkomende gelegen heid een juiste lengte voorhanden is. Het wordt op prijs gesteld, dat inzender zijn aandacht hieraan heeft gegeven en uit dien hoofde wordt een aanmoedigingspremie van 5, toegekend. Idee 603 Verbetering aan kerns van gietringen voor kruishoofd. Het idee wordt toegepast en is goed gebleken. Er wordt een besparing verkregen. Premie 25, Idee 607 Bij het inzetten van zuigerkerns komen vaak geknikte kerns voor. Voorgesteld wordt de prent dikker te maken en gego ten roosters toe te passen. Het idee heeft niets oorspronkelijks. Een te zwak bewapende kern moet beter bewapend worden. Geen premie. Idee 615 Stellingknie voor het maken van stellingen in voor- en achterschip. Het idee is toegepast en voldoet goed. Premie 40, Idee 617 Strip voor het aandrukken van kimplaten. Het idee is goed bruikbaar en geeft een besparing op weg branden, hakken en slijpen. Premie 150, Idee 618 Laskap met een daarop gemonteerde telescoop voor lassen op plaatsen en in hoeken met slecht zicht. Een dergelijke kap geeft voordelen en is reeds in gebruik genomen. Premie 50, Idee 619 Gebruikmaken van gereedschappen, welke in de notches geplaatst zullen worden om schotten op hun plaats te brengen. De voorgestelde werkwijze kan slechts in enkele gevallen worden toegepast en berust meer op de ervaring van de man. Geen premie. Idee 623 Persleiding voor het wegblazen van olie en vuil in de dok ken 6 en 7. Het voorstel is niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 625 Stellinghaak voor dekbalken met notches. Dit idee is niet nieuw. Geen premie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 9