TWEE MAANDEN VACANTIE 11 NIEUWS -ioen het in de tweede wereld oorlog steeds langer ging du ren voordat er weer een „bo terbon" geldig werd verklaard, ver schenen er in de kranten adverten ties, die artikelen aanprezen met be hulp waarvan je het boterrantsoen kon verdubbelen of zelfs verdrie voudigen. Misschien wekt de titel „Twee maanden vakantie" bij u ge dachten op aan dat soort adverten ties of wellicht denkt u dat het een drukfout is en dat er twee weken in plaats van twee maanden had moeten staan. Maar de zetter heeft zich heus niet vergist. Dat er in ons land maar heel, heel weinig mensen te vinden zijn, die twee maanden in het jaar „vrijaf" zijn, weten wij net zo goed als u. Over het toegemeten aantal verlof dagen willen we het trouwens hele maal niet hebben, maar wel over het feit dat een geslaagde vakantie - juist als we niet over een zee van vrije tijd kunnen beschikken - een flinke tijd van tevoren voorbereid moet worden. Het is begrijpelijk dat menigeen een beetje kriebelig begint te worden, wanneer anderen met vakantievoor schriften op de proppen komen, die heel precies vertellen hoe iemand va kantie moet houden en vooral ook hoe niet. Vakantie wil im mers zeggen dat we eens even volko men vrij zijn van de regelmaat en de gebondenheid van ons werk en van de dagelijkse sleur. Dat we zelf mogen kiezen op welke manier we ons losmaken van onze omgeving om er eens echt helemaal „uit" te zijn. Juist op het gebied van de kunst van het vakantie houden of beter nog het vakantie vieren, geldt wel bijzonder sterk de regel: zoveel hoofden - zoveel zinnen. Voor de een gaat er niets boven de rust en de stilte van bossen en hei develden, terwijl de ander juist ge niet van de gezellige drukte op een terrasje in een of ander bekend toe ristencentrum. De een heeft als ideaal ver weg te zwerven en in een totaal andere omgeving nieuwe indrukken op te doen; de ander zoekt het dicht bij huis en is volkomen gelukkig achter zijn visdobbertje aan de kant van de sloot. Zo zouden we kunnen doorgaan. Voorschriften hoe iemand zijn vakantie moet doorbrengen, zijn beslist niet te geven. De vraag waar het voor u op aan komt is: Hoe kleed ik voor mezelf en voor m'n gezin mijn vakantie zó in, dat we na afloop kunnen zeg gen, dat we er eens echt fijn „uit" zijn geweest? Ook al zullen de antwoorden op die vraag sterk uiteenlopen, toch zijn aan de andere kant een paar alge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 13