Vereniging Wilton-Fijenoord Afdeling Handbal Afdeling Harmonie 21 (*5|) NIEUWS De afdeling Harmonie is de oudste afdeling; deze werd in 1925 opge richt. Vóór de oorlogsjaren bestond er reeds een Toneelvereniging en een Mannenkoor, terwijl ook een Voetbalclub van tijd tot tijd actief was. In 1944 werden besprekingen gevoerd om na de oorlog te komen tot de oprichting van een personeelsvereniging. Deze kwam in het voor jaar 1946 definitief tot stand en door oprichting van verschillende afdelingen groeide de vereniging gestadig uit. Iedere afdeling heeft haar eigen bestuur. Enkele afdelingen zijn aan gesloten bij landelijke organisaties en het geheel wordt overkoepeld door een hoofdbestuur. In het algemeen betaalt een lid van een afdeling dezelfde contributie als bij een „particuliere" vereniging. Huisgenoten kunnen ook lid zijn van de afdelingen. Zo zijn bij de afdeling zwemmen een 400-tal kinderen aangesloten, die door de oudere leden voor diverse diploma's worden opgeleid. Het aantal leden van O. A. is zo groot, dat 7 voorstellingen nodig zijn om alle leden één en dezelfde uitvoering te laten bijwonen. Er zijn verschillende afdelingen, die hun domicilie hebben op het Tvërfterrein, resp. Rotterdam, maar plaatsgebrek noopt sommige af delingen elders onderdak te zoeken. De voormalige brandweergarage, omgebouwd tot clubgebouw en gelegen naast de oude sportvelden en de tennisbanen, was indertijd een prachtige aanwinst voor de ver eniging. De uitbreiding van de werf-outillage is de oorzaak dat de sportvelden moeten worden verplaatst. De vereniging telt thans de volgende afdelingen: Biljart Bridge Dameskoor Handbal Harmonie drumband Hengelsport Klaverjas Mannenkoor ledental ledental 35 Ontw. Amusement 1500 60 Philatelie 45 70 Schaken 40 80 Tafeltennis 25 80 Tennis 65 50 Voetbal 70 30 Music Boys 7 50 Zwemmen 700 Totaal 16 afdelingen met 2907 leden Wij willen gaarne de aandacht van onze werknemers, niet-leden van de vereniging, vestigen op bovenstaande uitgebreide, prettige en nut tige vrijetijdsbesteding in 16 afdelingen. U hebt in voorgaande W.F.-or- ganen een overzicht gekregen van de spelregels van handbal. U hebt nu dus wat theorie gehad en u ontbreekt nu alleen nog wat praktijk. Hierbij nodigen wij u dan uit om eens te komen kijken naar onze dames- en heren-elftallen in het a.s. seizoen '58-'59, hetwelk be gint in september. U weet nu, dat wij een nieuw veld hebben aan de Maaskant en u kunt on der het genot van een kopje kof fie in de kantine het spel van bovengenoemde elftallen bekij ken. U zult dan zien, dat hand bal heus geen specifieke vrouwen- sport is, maar met net zoveel elan door de heren gespeeld kan wor den. Maar nu wat anders. Wij hebben de jeugd nodig. Zon der de jeugd is iedere sportver eniging ten dode gedoemd. Van daar, dat wij een beroep doen op alle bij onze onderneming werk zame jongelui, of een der huis genoten, die nog geen tak van sport hebben gekozen en toch wel wat willen gaan doen in de sport, om eens te komen kijken en pra ten bij onze afdeling. De trainingsavond voor heren junioren en senioren is op woens dag van 7 tot 8 uur n.m. Voor de dames valt dit op don derdagavond, dezelfde tijd en de zelfde plaats, dat wil dus zeggen: nog steeds op het oude veld bij de ingang Vlaardingerdijk. Verdere informaties bij de heer Boer, secretaris van de afd. Hand bal. De Contactcommissie De Harmonie Wilton-Fijenoord nam 21 juni jl. deel aan de door de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fan faregezelschappen te Mill (N.B.) uitgeschreven concert-wedstrijd. Vergezeld van belangstellenden ving het korps de reis aan in een drietal autobussen. In Leersum werd gepauzeerd, waarna via de Betuwe, Nijmegen en Grave de plaats van bestemming werd be reikt. De weersomstandigheden waren, vooral tegen en gedurende de avond, verre van ideaal: regen en nog eens regen. Het klinkt tegenstrijdig, maar wanneer op de wedstrijdplaats de regen even ophield, dan was het nog niet droog. Het concours werd n.l. in een bos gehouden en na elke re genbui deed een weinig wind het van water verzadigde bladerdak opnieuw behoorlijk druppelen. Inderdaad „van de regen in de drup". En nu de resultaten: Het tam boerkorps behaalde een eerste prijs. Sinds de oprichting van dit korps was dit de tweede maal, dat het zijn bekwaamheid liet be oordelen en met succes, immers de eerste maal werd een tweede prijs toegekend. Onze hartelijke ge lukwensen met het behaalde re sultaat. De leden van het orkest hadden

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 23