23 (jj|) NIEUWS ratz, tijd 2 min. 28,4 sec. De 5 x 50 m vrije slag werd ook door onze dames verloren; toch hebben onze dames S. de Bruyn, M. den Held, W. Spijkhoven, A. Verheijden en T. van Arnhem haar laatste krachten gegeven. De heren waren versterkt met H. Rozendahl en kwamen zelfs tot de 2de plaats met 2 min. 44,5 sec. Als sluitstuk werd gespeeld een waterpolo-wedstrijd tussen een combinatie van Shell-W.F. tegen Dockyard-R.E.T. De onzen won nen met 4-3, na voor de rust een 2 - 0 achterstand te hebben opgelopen. Het was een spannende en zeer sportieve wedstrijd. Van W.F. de den mee C. van Wijngaarden, J. v.d. Munnik en R. Bijloo, die het derde doelpunt maakte. Senioren kampioenschappen Deze leverden onze vereniging, evenals vorig jaar, niets op. Al onze deelnemers bleven boven hun normale tijden. Wil Spijk hoven zwom de 100 m rugslag en 100 m vrije slag in resp. 1 min. 30,5 sec. en 1 min 19,3 sec. Cor van Wijngaarden bleef ca. 8 sec. boven zijn trainingstijd en kwam tot 1 min. 25,2 sec. op de 100 m rugslag. Op de 100 m schoolslag meisjes werd voor Riet Touw 1 min. 47,0 sec. afgedrukt, ook al bar slecht. Harm Driessen zag wel kans z'n serie te winnen, doch de laatste serie was veel sneller, waardoor hij toch niet bij de eerste drie behoorde. Zijn tijd was 3 min. 11,5 sec. Waterpolo De zomercompetitie is al een eind gevorderd; ons eerste zevental heeft van de vijf gespeelde wedstrij den er drie gewonnen en 2 ver loren. We hebben weer hoop. Het heeft 15 doelpunten ge scoord en 10 maal heeft Jan Doorneveld moet vissen. J. Krabbendam is terug uit mili taire dienst en heeft het eerste ze vental weer versterkt. In de laat ste competitiewedstrijd werd een benauwde 4-3 overwinning be haald op Shell 2. In deze wed strijd werd een 3-1 achterstand weggewerkt door mooie doel punten van J. Krabbendam, M. van Wijk en W. Kieffer. De win nende goal kwam in de laatste seconde. De uitwedstrijd tegen W.I.K. was zeer rommelig; in de achterhoede waren grote gaten en de voor hoede kwam stoom te kort. Tot in de laatste minuut wist J. Door neveld zijn doel vrij te houden; jammer dat een fout van hem werd afgestraft met het enige doelpunt in de wedstrijd. Tijdens het Dockyard polo-tour- nooi speelde ons eerste zevental te gen Dockyard 2. Met 7-1 werd ge wonnen, dank zij het zwakke spel van de tegenpartij. Het had ook 8 - 1 kunnen zijn, als M. Geeratz, de vis die hij gevangen had niet aan C. van Wijngaarden had la ten zien, waardoor Cor van de lach uit vrije positie geen doel punt kon maken. Een en ander gebeurde tot grote hilariteit van het publiek. Het tweede zevental heeft het slechts tot één overwinning kun nen brengen. Toch hebben we moed, want de nederlagen zijn niet groot 2-0, 3-2, 4-1 en 6-2. Er zitten in het tweede heus aardige spelers, die met wat meer routine best in het eer ste mee kunnen. De gewonnen wedstrijd was tegen R.Z.P.C.3, thuis; met 4-2 werd deze naar huis gestuurd. Er werd aardig gecombineerd vanuit de achter hoede tot in de voorhoede, wat voor de rust al tot een 2 - 1 voor- sprong leidde. K. Krabbendam maakte het eerste doelpunt, ter wijl B. v.d. Munnik het tweede van verre afstand scoorde. Een strafworp, door D. v.d. Gaag on nodig veroorzaakt, bracht de stand op 2-1. Na de rust zorgde J. Krabbendam voor nog 2 doel punten, zodat Wilton-Fijenoord met 4-1 kwam voor te staan. Een fout van J. Schippers en de stand werd 4 - 2, wat tevens de eindstand werd. M. Bijl deed nog een poging de stand te verande ren, doch gebrek aan techniek deed deze poging mislukken. In de achterhoede blonken vooral D. v. d. Gaag en K. Bouwmeester uit. Tweekamp Dockyard - W.F. Zaterdagmiddag 12 juli werd in het zwembad aan de Heyplaat de jaarlijkse tweekamp weer her opend. Na enige jaren onder breking is deze oude traditie van een sportieve strijd tussen twee scheepswerven, weer in ere her steld. Zonde en jammer dat we deze tweekamp enige jaren heb ben moeten missen, want het is een van de gezelligste zwemfees ten welke wij hebben. Vroeger was het altijd mooi weer en ook dit jaar hadden we niets te klagen. Gebruind en opgefrist kwamen we van de Heyplaat te rug. Twee bootjes waren nodig om onze ploeg aan de overkant van de Maas te brengen, want buiten de wedstrijdleden, kunst zwemsters en waterpoloërs, ging voor het eerst een groep W.F.- kinderen mee, die de strijd te gen de Dockyard-jeugd aange bonden hebben. Hun resultaat was lang niet slecht. Aardige tijden werden er gemaakt, welke wat beloven voor de toekomst. Ook Dockyard heeft onder zijn jeugdleden aardig snelle zwemmers. Van W.F. won nen de volgende kinderen een prijs: Toos van IJzendoorn, Li- neke Bouman, Bep Dekker, Cor Maarschalkerwaard, Han Verhey- den en Dik Langerak. De eigenlijke tweekamp werd een dikke overwinning voor W.F. Zowel de dames als de heren sleepten de wisselprijs in de wacht. Slechts bij de vrije slag - en rugslag - heren kregen wij geduchte tegenstand. Onze da mes verloren geen enkel nummer en bezetten steeds de 1ste en 2de plaats. Ook de estafettes lever den voor ons een overwinning op, zodat wij beladen met prijzen huiswaarts keerden. Bij de heren-estafettes hebben wij er voor moeten vechten, doch de wil om te winnen was er en dat heeft de doorslag gegeven.. De prijswinnaars waren als vanouds:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 25