3 (j||) NIEUWS Speciaal voor de Schiedamse inwoners, die geen W.F.-werk nemers zijn, gaf spreker zijn mening voor de toekomst als volgt weer: „Hoelang dit park open zal staan voor algemeen ge bruik is niet zonder meer te bepalen. Wij zouden u echter erop willen wijzen, dat de investering in dit park gedaan, wel inhoudt, dat dit niet voor een jaar is, zo dat niet alleen onze werknemers, maar ook onze stad genoten hier even frisse lucht kunnen happen." Daarna dankte ir. Woltjer allen, die hadden medegewerkt aan de totstandkoming van dit wandelpark, de speelvelden en lokaliteiten. Ook de besturen van de afdelingen der P.V. kregen een woord van dank voor hun steeds blijvende aktiviteit. o Burgemeester Peek hees op verzoek van de heer Woltjer de Nederlandse vlag en de heer C. Keyzer - als voorzitter van het Hoofdbestuur - de W.F.-wimpel. Beide vlaggen deden om 't hardst hun best om de vrolijke stemming te onder strepen. In zijn antwoord zeide burgemeester Peek, dat Schiedam in de laatste jaren in het teken van „recreatie" heeft ge staan en hij noemde „Groenoord" (het mooiste bad in Zuid- Holland), de Maasboulevard en andere recreatiegelegen heden in en om de stad. „En nu weer dit terrein, zij het dan tijdelijk, voor het publiek opengesteld. Het is destijds een zware beslissing voor de Schiedamse Gemeenteraad geweest om dit stuk Sterrebos te verkopen. De Maas trekt altijd de bevolking. Maar aan W.F. moest de gelegenheid tot ontplooiing gegeven worden. Werven behoren nu eenmaal bij een rivier. De gelden van de verkoop zouden bestemd wor den voor recreatie elders. Dit was een bepaalde voorwaar de, waarop wij bij alle instanties hebben aangedrongen. Dit is etappe-gewijs gegaan en volgend jaar heeft Schie dam een gordel van recreatie-oorden. Laten wij hopen, dat dit stuk voor meer dan een jaar blijft opengesteld voor het publiek. Wij zijn de W.F.-directie dankbaar, dat zij ook in dit opzicht aan ons heeft gedacht. Het zal de band tussen stad en bedrijf nog meer verste vigen." Vervolgens sprak de heer C. Keyzer namens de gehele per soneelsvereniging een kort dankwoord tot de directie. „Ik ben ervan overtuigd, dat de leden van de P.V. hun dankbaarheid in en buiten hun werk zullen weten te tonen." Na deze officiële opening volgden verschillende sportge beurtenissen. 1. Handbaldemonstraties door W.F.-dames en heren. 2. Voetbalwedstrijd tussen Beliard, Crighton Co. Ant werpen - W.F. 3. Handbalwedstrijd 18de eeuw.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 5