Ideeënbus 9 NIEUWS Hieronder volgt een overzicht van de afwikkeling van enige ideeën, welke op èèn uitzondering na alle van recente datum zijn. Voor ideeën, welke thans nog niet beantwoord zijn, kan worden aangenomen, dat er iets meer tijd mee gevergd is om deze op hun juiste waarde te toetsen. Wij hopen echter binnenkort nog enige gevallen te kunnen afdoen. Idee 333. Gereedschap voor uitkotteren of schaven van tor- pedo-Ianceerbuizen. Het voorgestelde gereedschap is een kopie van gereedschap, dat ongeveer 25 jaar geleden werd gebruikt. Geen premie. Idee 407 Bij montage van Sulzer-motoren moeten zuigers op en neer bewogen worden. Inzender stelt voor hiervoor gebruik te maken van een bestaande perspomp. Het idee is met succes toegepast, de zuigers kun nen veel sneller op en neer bewogen worden. Premie 100,—. Idee 480 Voorstel om de bewerking op de sterke-armschaaf- bank te laten vervallen. Dit is inderdaad uitvoerbaar en levert een tijd winst op. Premie 60, Idee 599. Apparaat om zittingen van stoomafsluiters na het schuren in de afsluiters te draaien. De methode is handig gevonden en uit dien hoofde wordt een premie toegekend ad 25,—. De bedoelde uitvoering van zittingen komt echter weinig voor, het apparaat is bovendien duur en re kening moet worden gehouden met verschillende diameters. Inzender wordt geadviseerd om het idee universeel te maken, daar dan de practische waarde aanmerkelijk zal stijgen. Idee 626 Apparaat voor het vlakken van fundaties van hulp werktuigen. Dit apparaat wordt te onhandig en te duur en kan slechts in enkele gevallen gebruikt worden. Idee is bovendien niet origineel. Zie idee 588 in W.F.-Nieuws van augustus 1957. Geen premie. Idee 627 Blauwe overalls afschaffen en deze vervangen door overalls van dezelfde stof als de ketelpakken. Het verschil van stof is juist met opzet toegepast, aangezien de overalls anders te zwaar worden. Het idee is dus geen verbetering. De thans in gebruik zijnde overalls zijn gebaseerd op de wensen van onze werknemers. Geen premie. Idee 639 Speciale beitel voor luchtrevolver om groeven te hakken bij het uitnemen van pijpen bij waterpijp ketels. Inzender heeft deze speciale beitel aan boord van een reparatieschip gezien. Aan de hand van zijn gegevens werd dit stuk gereedschap gemaakt. Resultaten werden tot heden echter nog niet be reikt, zodat vermoed wordt, dat betrokkene het principe niet goed heeft overgenomen. Het wordt echter op prijs gesteld dat hij een open oog heeft voor verbeteringen en uit dien hoofde wordt voor lopig een premie ad 25,toegekend. Getracht wordt een betere bruikbaarheid aan het gereedschap te geven en als de resultaten goed zijn wordt hierop nog nader teruggekomen. Idee 643 Verbetering ventilatie tekenkamer Werktuigbouw door 3 ventilatiekokers op het dak te plaatsen. De verwarming is een gecombineerd systeem. Ver warmingsbuizen zijn in plafond en vloer aange bracht. Verder is er inblazing van lucht. Het idee is geen verbetering. Geen premie. Idee 645 Nieuwe werkmethode voor het verspanen van aan- zetklephuizen, n.l. draaien in plaats van kotteren. De nieuwe werkmethode biedt de navolgende voor delen: 1. de werkzaamheden kunnen op een goedkopere bank uitgevoerd worden; 2. de kwaliteit van het product is beter; 3. de uitvoering kan door minder ervaren vaklie den geschieden; 4. de bewerkingstijd per klephuis is korter. Premie 50,—.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 11