IN MEMORIAM ^Jjj) NIEUWS 10 17-7-1958 C. VOS - pl.m. 18-jarig dienstver band als El. Monteur 20-7-1958 P. W. BOUMAN - pl.m. 15-jarig dienstverband als Plaatwerker (oud werknemer). 24-7-1958 L. NEDERLOF - pl.m. 36-jarig dienstverband als Rondslijper. 28-7-1958 J. R. VOLK, pl.m. 33-jarig dienst verband als Ketelmaker (oud-werk nemer) 9-8-1958 H. WOENSDREGT - pl.m. 15-ja- rig dienstverband als Beveiligings beambte. (oud-werknemer) Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. Idee 657. Opbergruimte aan boord van schepen voor gereed schap van afdeling Plaatwerkerij. Het zal niet altijd mogelijk zijn om aan boord van schepen een ruimte beschikbaar te stellen om ge reedschapskisten - uiteraard niet alleen van de af deling Plaatwerkerij maar ook van andere afdelin gen - na werktijd op te bergen. Deze ruimten zul len slechts in enkele gevallen beschikbaar zijn. Bovendien zou dan de mogelijkheid bestaan, dat men reeds geruime tijd voor het einde van de werktijd met kisten begint te sjouwen, in bepaalde gevallen zelfs door afgeschilderde ruimten, gangen en verblijven. Ook bij de aanvang der werkzaamheden 's ochtends zou een algemeen transport van gereedschapskisten over het gehele schip plaats vinden, hetgeen een Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding vraagt uw bijzondere aandacht voor het volgende: De strijd tegen kanker is een langdurige en kost bare zaak. Langdurig, omdat de wetenschapsmen sen slechts moeizaam vorderingen kunnen maken, belemmerd als zij zijn door de veelomvattendheid van hun taak. Kostbaar, omdat deze strijd geld verslindt door de aanschaf van zeer kostbare appa ratuur, de kosten van research, de oprichting en instandhouding van diverse centra, de kankerre gistratie, enz., enz. Daarom tracht het Koningin Wilhelmina Fonds bepaald verlies van productie zou betekenen. Er wordt dan ook niet voor gevoeld het idee in toe passing te brengen; aan een mogelijke verbetering van gereedschapskisten wordt al enige tijd gewerkt. Voor het overige kan slechts worden aangeraden, dat de gebruikers de kisten van goede hangsloten voorzien. Geen premie. Idee 658. Rijdende verstelbare stellingen. Het idee is niet nieuw, in onze dokken 6 en 7 zijn rijdende en verstelbare stellingen in gebruik. De door inzender voorgestelde stelling is te kwetsbaar. Geen premie. Idee 659 Vluggere methode voor het verwijderen van oud pokhout uit schroefaskokers. Het slopen van het pokhout met cirkelzaagje kan maar zeer beperkt worden toegepast, doch het is een verbetering. Premie 25, Idee 660. Het uitnemen van patrijspoorten of nachtkleppen met behulp van een draadspil. Dit kan niet als een idee van inzender worden be schouwd, daar hij het betreffende werk in opdracht van zijn baas op deze wijze heeft uitgevoerd. Geen premie. Idee 665. Gebruik van lorrie voor platentransport op onze werf te Rotterdam. Het transport op deze wijze werd jaren geleden af geschaft en wij gaan niet meer naar het verouderde railtransport terug. Geen premie. langs vele wegen aan de zo dringend nodige fond sen te komen. Daarom ook organiseert deze vereniging ditmaal een nationale loterij, waarvoor zij uw hulp inroept. Deze loterij, waarvan de opbrengst wordt gebruikt ter bestrijding van een der ergste vijanden van de volksgezondheid, omvat 300.000 loten a 0,50 per stuk. Hoofdprijs 10.000,Totaal 25.000, aan prijzen, vrij te besteden aan goederen. De kankerbestrijding is een zaak, die ons allen aangaat. Inlichtingen bij: Ned. Ver. tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbe strijding, afdeling Loterij, Postbus 2, 's-Gravenhage.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 12