11 NIEUWS In het vorige W.F.-Nieuws had Victor het over een zekere baas v. Duf felen, over rommel, een veiligheidsinspecteur en het overleg in een bedrijf. Tot slot stelde Victor de vraag of misschien een baas boven baas hier iets over kan zeggen. Nou, die baas heeft het zijne er over gezegd. Om te beginnen vindt deze baas het normaal dat iedere baas of voorman de hiërarchieke weg kent in een bedrijf - wat zeer hard nodig is - en deze ook bewandelt. Verder is het heus niet altijd nodig om, wanneer er meningsverschillen zijn t.a.v. het werk, er een ander bij te halen. Als er wat meer begrip opgebracht kan worden voor het werk van de ander en de moeilijkheden die zich daarbij kunnen voordoen, loopt dit veel soepeler. Men heeft dan veel meer bereidheid om elkaar de helpende hand te bieden, inplaats van zich te gaan beklagen over die ander. Martin Buber zegt het zo in het boekje „De weg van den mens". De mens moet eerst zelf inzien, dat de conflict-situaties tussen hem en de anderen slechts uitvloeisels zijn van de conflict-situaties in zijn eigen ziel, en dan moet hij trachten, dit eigen innerlijke conflict te overwinnen, om nu, herboren en tot innerlijke vrede gekomen, zijn medemensen tegemoet te treden en een nieuwe, andere verhouding tot hen op te bouwen. Inderdaad zo is het. Wanneer wij elkaar helpen bij het werk, het juiste begrip weten op te brengen, ons er van bewust zijn dat wij in gemeen schap iets tot stand moeten brengen, zal het wel lukken. Dit moeten wij doen in een zodanige sfeer, dat wij ook werkelijk een goede gemeenschap vormen. Hierdoor ontstaan minder spanningen en zal zeker vruchten af werpen voor de veiligheid en betere bedrijfsresultaten. Tot de vol gende maand, uw Victor. llfordfoto Deze keer weer zo'n plaatje met een praatje. Als wij in gedachten zo voor dit klavertje drie zouden staan, zouden we niet anders kunnen zeg gen dan: „jullie leven is de moeite van het „Veilig Werken" waard!"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 13