Zo doet men dat in de gieterij NIEUWS 12 Goede voorlichting, goede instruc tie is het halve werk, zegt men wel eens. Orde en netheid zijn pijlers van veilig werken. Hoe kom ik tot zo veilig mogelijk werken Wat kosten de grondstoffen, wel ke ik verwerk Wat kosten de ge reedschappen waarmee ik werk Bovengenoemde vragen gaan hand in hand vooral betreffende het vei lig werken. Om meer voorlichting en goede instructies te geven, wisten de men sen van de gieterij raad, evenals met orde en netheid. Men streeft er naar dit zoveel mogelijk te vol brengen. Dat er natuurlijk heel wat weerstanden te overwinnen zijn spreekt vanzelf, daar zijn we men sen voor zoals we zijn. Het is al weer enige tijd geleden, dat in de groepscommissie het idee ontstond een vitrinecommissie te benoemen. Deze commissie zorgt er voor, dat maandelijks een vitri ne met verschillende artikelen wordt gevuld. Het aardige is dat deze commissie systematisch te werk gaat, dat wil zeggen: er gaat altijd iets in over gereedschap pen, veiligheid en grondstoffen. Zo tracht men de medewerkers wat meer inzicht te geven in grond stof- en materiaalkosten terwijl het geheel overgoten wordt met een sausje veiligheid. Het opmaken van deze etalage doen deze heren voor beeldig. Het zijn om zo te zeggen, geboren etaleurs. Zij weten er een goede blikvanger van te maken. Bekijkt u de foto maar lezer De achterwand met wat gekleurd papier en golfkarton bekleed, van links naar rechts ziet u eerst een komslijptol met als bijschrift: „Ge bruik, waar nodig de bescherm- kap". Daarnaast stukjes triplex en meubelplaat, dit kost per vierkante decimeter zo en zo veel. Voelt u de fijne nuances Wees er zuinig mee want het is duurder dan u denkt. Vervolgens handschoenen van plastic en rubber. Respectieve lijk zes en zeven gulden vijf en tachtig per paar. Een medewerker die voor de etalage stond te kij ken zei: „Oei, ik wist niet dat die dingen zo duur zijn," Ja, en onder ons gezegd wordt er nog al eens een verkeerd gebruik van gemaakt, dat wil zeggen, om er vuile handen mee te voorkomen zijn ze echt niet bestemd, zij zijn zuiver als vei ligheidsartikel bedoeld. Vervolgens een machinezaag, zes tien gulden vijftig kost dat „ding". Wat een geld, wat een geld Ten slotte stenen, niet voor brood, maar om als grondstof te worden ge bruikt. Vijftien-, elf-, en zes cent per stuk. „Gebruikt deze niet als ballast of onderstoppingsmateriaal" luidt het bijschrift. Wat zegt u er van lezer Wij vinden het zeer leerzaam, misschien vindt het wel navolging in andere afdelingen. Veiligheidsinspectie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 14