De Nationale „Doe Het ZelP'-tentoonstelling op de Najaarsbeurs te Utrecht in de aard van het beestje. Maar de aard van het beestje mag daarom wel eens geweld worden aangedaan. Misschien houdt dat wel een stukje karaktervorming in. Echter, karak tervorming is iets dat geleidelijk ge beurt. Voorzichtigheid is daarbij al tijd nog de moeder van de zo breek bare porceleinkast. Het is dus eigen lijk zo, dat iemand, die voorzichtig en bescheiden zijn meningen naar voren brengt, niet zo erg ver terug hoeft te gaan als hem blijkt, dat hij ongelijk heeft. Voor het oog van de wereld althans, want in feite moet hij zijn eigen mening prijs geven. Maar uiterlijk valt dat niet zo op. De eigenliefde wordt juist gekwetst door klappen die iedereen kan constateren. Door voorzichtig te zijn leert men gemakkelijker toe geven, helpt men tevens zichzelf aan een ruimere, bredere ontwikke ling. Want de meningen van an deren zijn altijd de moeite van het overdenken waard. Zelfs als ze, vol gens u, blijk geven van de meest duidelijke ondeskundigheid. We hebben in het begin van dit verhaal iets onaardigs gezegd. U ziet hoeveel moeite we hebben ge had om die met enig bravour op pa pier gezette mening in de juiste banen te leiden. Wij zullen in de toekomst voorzichtiger zijn en voor het overige, wie de schoen past trekke hem aan. TARIEFCOMMISSIES Afdeling 05 Electrisch Lassers Inplaats van de heer M. F. de Kort, die wegens emigratie onze onderne ming verliet, werd aangewezen de heer A. de Reuver (05 - 560). Afdeling 53/56 Gieterij Aangewezen als lid voor de afde ling Hakkerij: de heer C. de Man (55 - 701). NIEUWS Een interessante en leerzame expositie. De Nationale „Doe het Zelf"-tentoonstelling in de Ju- lianahal op het Croeselaanterrein te Utrecht zal op 2 september a.s. haar poorten openen om gedurende de gehele Najaarbeurs, dat is dus tot en met 11 september, bezoekers uit het gehele land te ontvangen. Niet alleen 's morgens en 's middags maar ook elke avond van 19-00 tot 22.00 uur is deze tentoonstelling toegankelijk. Misschien vraagt u zich af of het nu wel zin heeft om op de faarbeurs een aparte tentoonstelling te organi seren van machines, materialen en gereedschappen die toch eigenlijk ook wel in de verschillende afdelingen van de beurs konden worden geëxposeerd. Maar bij een beurs staat het zakelijke karakter op de voorgrond, bij deze tentoonstelling het demonstratieve. Op een beurs kan de standbezetting weinig aandacht besteden aan een particulier, die wel eens wat meer van een bepaald artikel wil weten. Bij de „Doe het Zelf"-tentoonstelling zullen op alle stands deskundigen aanwezig zijn, die juist tot taak heb ben om de particulier zoveel mogelijk van dat bepaalde artikel te vertellen, hem te tonen wat hij ermee berei ken kan, op welke wijze hij de beste resultaten be haalt en hem te adviseren als hij met bepaalde proble men aankomt. En los van de stands wordt er een groot demonstratie centrum ingericht waar 's morgens, 's middags en 's avonds datgene wordt gedemonstreerd, ivat juist voor de zelfverwerker van belang is. Bovendien kan de belangstellende bezoeker daar met vragen op allerlei gebied terecht. Hij kan zien hoe hij een zaag moet vijlen of hoe een deur geplamuurd wordt. Hij kan vragen stellen als: „Ik wou in mijn huis een kast maken, hoe moet ik dat doen?" enz. enz. De hele tentoonstelling wordt beheerst door één stre ven n.l. de DOE HET ZELVER vooruit te helpen. Daartoe werken de deskundigen samen van niet min der dan vijftig bedrijven, die materialen en gereedschap pen voor „Doe het Zelf'-werk in huis en tuin in de handel brengen. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 16