DE BAAS EN HET ONDERHOUD 1 NIEUWS Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam In het juli-nummer deden ivij u een kort verslag van de N,1V.E.-prijsvraag ..Baas boven Baas" 1958, waaraan dit jaar opnieuw een W.F.-prijsvraag verbonden is geweest. U zult zich herinneren dat de heren Tiets hof, Slagboom, Leeuwestein, de Witte en Hofman als winnaars van de vijf, door de directie uitgeloofde prijzen werden aangewezen. Beurtelings zullen nu de bekroonde inzendingen in het W.F.-nieuws worden gepubliceerd. De rij wordt geopend door het opstel waarmede de heer Tietshof de eerste prijs behaalde. Ter verduidelijking diene, dat in het onderstaande met O.B. de onderhouds- baas wordt aangeduid, terwijl met P.B. de produktiebaas bedoeld is. Alvorens de vragen van de prijsvraag in „Baas boven Baas" over „de Baas en het onderhoud" te beantwoorden, zou ik me gaarne eerst wil len bepalen tot enkele algemeenheden, die noodzakelijk zijn voor het vinden van de juiste weg om het beoogde doel te benaderen. Om dit onderwerp, dat in iedere fabriek, van welke aard ook, hetzij groot of klein, zo'n bijzondere plaats inneemt, eens nader onder de loupe te nemen is een zeer nuttige bezigheid. Algemene beschouwingen - Menselijke verhoudingen. Te lang heeft de mening postgevat van: „Jullie onderhoudsmensen zijn onproductief en kosten alleen maar een heleboel geld." Maar zonder deze onderhoudsmensen gaat het nu een maal niet. Het onderhoud immers, dat tracht preventief te werken, is zeker mede bepalend voor de kosten en de kwaliteit van het product. Gelukkig is men er zich van bewust geworden, dat het onderhoud fei telijk een onmisbaar deel van de productie is. Hieruit volgt dus, dat de productie en onderhoudsdienst twee instanties zijn, die samen moeten zorgen voor een vlot verloop van de productie. Zonder die samenwerking valt niets te bereiken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 3