Vakantie in 1959 5 NIEUWS CURSUSSEN VOOR VLAARDINGSE HUISVROUWEN Van de Plaatselijke Commissie voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting te Vlaardingen ontvingen wij het verzoek de Vlaardingse lezers te wijzen op het winterprogramma van de Commissie. De cursussen worden gehouden op middagen en avonden in de Chr. Huishoudschool aan de Van Hogen- dorplaan en in de V.G.L.O.-school West-Nieuwland. Voor kleinere groepen worden cursussen georganiseerd in het Centrum, Surinamesingel 59. Op 8 september a.s. wordt een openingsavond gehouden - waar men ook inlichtingen kan verkrijgen - in het gebouw „Excelsior", Oosthavenkade te Vlaardingen. De cursussen omvatten: Naaien: 8 lessen Koken: voor beginners en gevorderden 8 lessen Woninginrichting: 8 lessen, voor verloofden en voor reeds gevestigde gezinnen Bloemschikken: 4 avonden Het maken van speelgoed en geschenken: 4 lessen Lichaamsverzorging van top tot teen: 4 avonden In 1959 hoopt de commissie te beginnen met een cursus han denarbeid. De kosten voor de lessen zijn zeer laag, nl. 0,30 per avond of middag van 2Vi uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen op de adressen te Vlaardin gen: Wilhelminasingel 37 - Van Beethovensingel 53 - Swee- linckstraat 11 en vanaf dinsdag 2 september bij de leidster van het Centrum, Surinamesingel 59, elke dinsdagmorgen van 11-12 uur en op woensdagmorgen 10 september van 10 - 12 uur. Wij wekken de echtgenoten van onze Vlaardingse werkne mers gaarne op tot deelname aan de cursussen. Onze Sociale Werksters zullen t.z.t. gaarne vernemen, welke ervaringen men met de cursussen heeft opgedaan, terwijl ook zij alle inlichtingen kunnen verschaffen. Wij kunnen nog verwijzen naar de folder, die heden via het loonzakje aan de Vlaardingse werknemers wordt uitgereikt. Redactiecommissie. Enkele keren werd in het W.F.- Nieuws de provincie Overijsel voor het voetlicht gehaald. Dit gebeurde n.a.v. bouw, tewater lating en overname van Hr. Ms. onderzeebootjager „Overijsel". In die serie artikelen werd o.m. deze provincie als toeristenoord aanbevolen. Nü ontving de W.F.-redaktie het prachtige reisboek voor Overijsel ter inzage. Een boek van 296 bladzijden met een uitgebreide kaart van de gehele provincie geeft bijzonderheden over vele gemeenten. De in dit deel van Nederland zo karakteristieke folklore wordt stuk voor stuk beschreven en uit alles blijkt, dat Overijsel een zeer aan trekkelijk vakantieoord kan zijn, zowel voor trekkers, als voor hen, die er langer willen verblijven. Al hoort of leert men de bekende zegswijze: „Breng uw vakantie in eigen land door", niet veel meer, bij het doorlezen van deze gids zou men deze woorden in ere wil len herstellen. Vanzelfsprekend is elke prospec tus reklame. Maar wie veel in de vrije natuur is of is geweest, wie veel gezwor ven heeft, herkent dan de nuch tere opsomming van bezienswaar digheden in steden en dorpen in deze gids het aantrekkelijke van deze „vrede" provincie. Voor hem of haar, die vakantie niet doorbrengen op snelwegen en in het buitenland heeft Overijsel iets te geven, dat een blijvende her innering meegeeft. In dit reisboek is aan vele soorten vakantie-genoegens volledige aan dacht geschonken: land- en water toerisme, bezichtiging van oude kastelen, musea, havezaten, bos en heide. Overijsel heeft al deze mogelijk heden. Meer dan 50 gemeenten worden stuk voor stuk behandeld, waarbij zelfs de culinaire specialiteiten van bepaalde plaatsen niet zijn verge ten. Van groot belang is dat uit het boekje blijkt, dat men aan één week vakantie zeker niet genoeg heeft om Overijsel „te doen". Men kan er meer dan eenmaal heengaan en genieten. Men zal dan met de folklore in Overijsel kennis maken en deze zeer oude gebruiken en feesten van nabij kunnen bewonderen. Aan tochten per autobus, per fiets en te voet is de nodige aandacht besteed. Treinverbindingen staan vermeld. Voor hen, die in één der prettige hotels of hotelletjes, in kampeer- huisje of -tent hun vakantie in het Overijselse doorbrengen is het boekje een prachtig hulpmiddel om deze provincie goed te Ieren kennen en waarderen. Zou ik één opmerking willen ma ken dan is het deze: mijn persoon lijke vakantietrip in Nederland is door het lezen van dit reisboek alsnog even gewijzigd. Er worden n.l. enkele dagen vast geknoopt aan de reeds uitgestip pelde tocht, door Overijsel. En dit is het resultaat van deze goede reisgids. Wij menen goed te doen dit reis boek vroegtijdig voor het voetlicht te halen i.v.m. eventuele vakantie plannen voor 1959.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 7